Złą passę stilonowcy przełamują z kontry

Rywale gorzowian w sobotę przeklinali starą piłkarską prawdę o niewykorzystywanych sytuacjach. To KSZO miało przewagę, to gospodarze stwarzali groźniejsze okazje. Ale to piłkarze z Gorzowa cieszą się ze skromnego zwycięstwa 1:0, które wydarli w końcówce spotkania w Ostrowcu.
Gorzowianie przed meczem w Ostrowcu zanotowali trzy porażki z rzędu (w Katowicach i u siebie z ŁKS i Cracovią). Dalej odliczać już nie trzeba. Sobotnim, wyjazdowym zwycięstwem z KSZO nasi przerwali złą passę. Dodatkowo pierwszy raz od sześciu ligowych kolejek stilonowcy nie stracili gola.

Duża w tym zasługa Jacka Skrzyńskiego, który w sobotę stanął między słupkami gorzowskiej bramki pierwszy raz w ligowym meczu w tym sezonie (we wtorek bronił w Pucharze Polski przeciwko krakowianom). To był dobry występ naszego bramkarza. W pierwszej połowie nie zdołali go pokonać Jarosław Białek i Janusz Wolański. Po przerwie znów próbował Wolański, strzelał również Damian Nawrocik. Bez skutku, głównie niecelnie. Skrzyńskiemu sprzyjało też szczęście. Gdy w 81. min Białek huknął z rzutu wolnego, "Skrzynia" sparował piłkę na poprzeczkę. - Jacek ma to szczęście, że zagrał z kolejnym przeciwnikiem, który groźnych sytuacji nie stworzył za wiele. Dużo pracy nie miał, ale to, co miał, dobrze wybronił. Napocić musiał się tylko w jednej sytuacji, gdy piłka trafiła w poprzeczkę - opowiadał trener stilonowców Krzysztof Pawlak.

Szkoleniowiec gorzowian był po meczu w Ostrowcu Św. bardzo zadowolony. - Nie można powiedzieć, że rywale mieli przewagę. Jeśli już, to w robieniu szumu w okolicach pola karnego, a nie w stwarzaniu sytuacji bramkowych. Wygraliśmy, ale to nie jest jedyny powód do radości. Zrealizowaliśmy niemal wszystko, co sobie z zawodnikami założyliśmy. Fajnie wyglądaliśmy na boisku. KSZO to mocna drużyna, ale my zagraliśmy jedno z lepszych spotkań w tym sezonie - mówi "Gazecie" trener Pawlak.

Zwycięstwo zapewnił gorzowianom Radosław Mikołajczak w 87. min. Z impetem atakowali gospodarze, z pola karnego piłkę trochę na oślep wybijał Adrian Łuszkiewicz. Do bezpańskiej piłki dobiegł Emil Drozdowicz i rozpaczliwą interwencję zamienił na piękną kontrę. Pognał lewą stroną i oddał piłkę Mikołajczakowi. Ten w polu karnym położył obrońcę, obiegł bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

Trener Pawlak przekonywał, że jego podopieczni mogli wygrać wyżej. - Radek Mikołajczak miał dwie okazje, wystarczyło tylko dobrze pocelować. Gdyby Maciek Górski miał więcej rutyny i doświadczenia piłkarskiego, też wykorzystałby swoją sytuację. Okazję miał również Józek Petrik - wymienia Pawlak.

Szkoleniowiec KSZO Czesław Jakołcewicz, który w przeszłości prowadził także gorzowską drużynę, był zniesmaczony. - Ten mecz mógł spokojnie zakończyć się 0:0. To dla nas pechowa przegrana. Ale na wygraną też nie zasłużyliśmy. Nie wykorzystaliśmy dobrej pierwszej połowy. Mój zespół nie zagrał tak, jakbym sobie tego życzył. Jestem zawiedziony - powiedział nam w niedzielę popołudniu trener gospodarzy. W sobotę był tak podenerwowany, że nie przyszedł na pomeczową konferencję.

KSZO OSTROWIEC ŚW. - GKP STILON GORZÓW 0:1 (0:0)

BRAMKA: Mikołajczak (87.)

KSZO: Dymanowski - Stachurski Ż, Kardas, Dybiec, Ninković - Cieciura, Skórnicki, Białek, Lasocki (60. min Frańczak) - Wolański (79. min Żelazowski), Nawrocik (77. min Kanarski).

GKP Stilon: Skrzyński - Andruszczak, Ganowicz, Wojciechowski, Jasiński (61. min Banasiak) - Mikołajczak, Łuszkiewicz Ż, Ciach, Petrik - Górski, Drozdowicz.

WYNIKI Z 9. KOLEJKI:

KSZO Ostrowiec - GKP Stilon Gorzów 0:1, Odra Wodzisław - Górnik Polkowice 1:0, GKS Katowice - Kolejarz Stróże 1:0, ŁKS Łódź - Ruch Radzionków 4:2, Dolcan Ząbki - Górnik Łęczna 0:1, Bruk-Bet Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:0, Flota Świnoujście - MKS Kluczbork 1:0, Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3, Piast Gliwice - Warta Poznań 4:0