Piłka w Gorzowie od soboty oglądana z własnego miejsca

Zupełnie nowe zasady na meczach stilonowców już od najbliższej soboty. Każdy kibic będzie miał na trybunach przy Olimpijskiej swoje własne miejsce. Wybierze je sobie na kartce i zakreśli ołówkiem.
System numerowanych miejsc na wszystkie imprezy żużlowe funkcjonuje na gorzowskim stadionie im. Edwarda Jancarza od dwóch sezonów. Klub posiada elektroniczny system sprzedaży wejściówek, dlatego ze sprawną obsługą fanów, nawet w kilku miejscach naraz, nie ma żadnego problemu. Do pełni szczęścia klubowi żużlowemu brakuje tylko sprzedaży internetowej, która ciągle jest w planach.

U pierwszoligowych, gorzowskich piłkarzy ścisłe ewidencjonowanie widzów i przydzielanie im konkretnych miejsc na trybunach to rewolucja - zasady, które wcześniej na stadionie przy Olimpijskiej nigdy nie obowiązywały. Na dwa pierwsze pojedynki w nowym sezonie z Sandecją Nowy Sącz i Ruchem Radzionków stilonowcy jeszcze dostali dyspensę. Od soboty - o godz. 17 zagramy u siebie z Górnikiem Polkowice - muszą jednak dostosować się do wymogów ustawy o organizacji imprez masowych. - Systemu elektronicznego jeszcze nie mamy, a więc musieliśmy sobie jakoś poradzić - powiedział Wojciech Ignyś, dyrektor do spraw marketingu. - Procedura trochę się wydłużyła, dlatego zachęcamy kibiców do zakupów w przedsprzedaży.

W ruch poszły specjalne przygotowane makiety stadionu i ołówki. Punkty sprzedaży oferują wejściówki na wszystkie sektory, ale tylko w wybranych rzędach. - Innego podziału jak rzędami w tym momencie zrobić się nie dało, ale dla kibiców to nie powinno być żadne utrudnienie, bo i tak ma szansę obejrzeć mecz ze swojego ulubionego sektora na stadionie, bez względu na to, gdzie kupią bilet - dodał Ignyś.

Organizatorzy spotkań piłkarskich w Gorzowie przypominają również, że na każdym bilecie trzeba umieścić swoje imię, nazwisko i PESEL oraz przy wejściu na stadion posiadać dowód tożsamości. To również są wymogi ustawy.

Tam kupisz bilety na I ligę:

- sklep kolekcjonerski "Konik", ul. Słowackiego 5, poniedziałek - piątek w godz. 11-17, w sobotę w godz. 11- 13;

- punkt sprzedaży prasy w Centrum Handlowym "Panorama" (parter), ul. Górczyńska, codziennie w godz. 10-21;

- sklep spożywczy Jacek Ziemecki, ul. Sikorskiego 77, poniedziałek - sobota w godz. 6-22, w niedzielę w godz. 10-21;

.- Strefa Kibica, ul. 30-go Stycznia 15a/1, poniedziałek - piątek w godz. 8-18, w sobotę w godz. 8-15;

.- w siedzibie klubu, ul. Myśliborska 1, poniedziałek - piątek w godz. 10-14.30;

- kasa nr 1 przy stadionie, ul. Olimpijska, dzień przed meczem w godz. 16-18;

.- wszystkie kasy stadionowe w dniu meczu trzy godziny przed początkiem spotkania.