24-latek czy 28-latek? Ile lat ma Traore, były piłkarz GKP?

PRZEGLĄD PRASY. Czy Mouhamadou Traore to ten sam piłkarz, który w 2004 roku testowany był przez Wisłę Kraków? - pyta "Przegląd Sportowy". Senegalscy dziennikarze nie mają wątpliwości. Traore zdążył w tym sezonie strzelić dla GKP dwa gole, teraz gra dla Zagłębia Lubin.
Afryka Zachodnia, w tym Senegal to miejsce, które od lat podejrzewane jest o proceder fałszowania paszportów. El-Hadjelgo Dioufa oskarżano o to, że odmłodził się nawet siedem czy osiem lat - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". Odmłodzenie metryczki to częsty zabieg piłkarzy z Czarnego Lądu. Dzięki temu łatwiej jest im znaleźć pracodawcę w Europie - młodość jest w cenie.

Mouhamadou Traore pierwszy raz pojawił się w Polsce w 2004 roku, był testowany w Wiśle Kraków i miał wtedy 22 lata. W Krakowie mu podziękowano i słuch o nim zaginął. Drugi raz piłkarz o tych samych personaliach pojawił się w 2008 roku w Gliniku Gorlice i ma wtedy... 22 lata. Traore trafił potem go GKP Gorzów i dalej do Zagłębia Lubin.

Traore (z Wisły) i Traore (z Zagłębia) urodzili się 16 kwietnia w Thies, grali w klubie US Rail Thies. Czy to nie przypadkiem jedna i ta sama osoba? - To z pewnością ta sama osoba - mówi Salif Diallo, dziennikarz zajmujący się ligą senegalską. Wszelkie wątpliwości rozstrzygają zdjęcia ("PS").

Ludzie, którzy mogliby potwierdzić sensacyjne doniesienia milczą, albo lawirują w odpowiedzi na pytania. - Wątpie, by ktoś coś ci powiedział. Ludzie się tego wstydzą. Wszyscy wiedzą, że to się zdarza, ale wiedzą też, że to przestępstwo i sprawa dla policji. - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" Tyndiane Sy, dziennikarz z Dakaru.