Sport.pl

Atak Lechii atakiem Arki, Drozdowicz w Gdyni

Napastnik Emil Drozdowicz, który w ostatnim sezonie występował w pierwszoligowym GKP Gorzów, idzie w ślady napastnika Michała Kojdera i z Lechii Zielona Góra przenosi się do ekstraligowej Arki Gdynia.


Różnica polega na tym, że Kojder zimą rozstał się z Lechią w formule ostatecznej, natomiast Drozdowicz odchodzi - póki co - na roczne wypożyczenie, lecz opcją transferu definitywnego po tym najbliższym roku. W umowie ma być jeszcze zapis o procencie dla Lechii od ewentualnego kolejnego transferu Drozdowicza z Arki do innego klubu. - Pieniądze za wypożyczenie nie są duże. Pokazaliśmy tym sposobem, że najważniejsze jest dla nas dobro zawodnika - żeby mógł się rozwijać i nasz klub wspominał dobrze. W rozmowach bardzo pomógł nasz nowy trener Maciej Murawski, który ma dobre kontakty w ekstraklasie. Upieraliśmy się tylko przy tym, żeby te nieduże pieniądze [kilkadziesiąt tysięcy - red.] Arka wypłaciła nam do 20 lipca. Bo my ich pilnie potrzebujemy, żeby wypłacić zaległości swoim piłkarzom - powiedział prezes zielonogórskiego klubu Jerzy Materna.

Pozostało ściskać kciuki, oby zielonogórski atak Drozdowicz - Kojder zdobył miejsce w jedenastce Arki i strzelał mnóstwo goli!