GKP podpisuje Andruszczaka, testuje amerykańskiego Brazylijczyka

Artur Andruszczak podpisał wczoraj roczną umowę z GKP. To pierwszy i jedyny jak na razie kontrakt pierwszoligowca z Gorzowa, który nadal czeka na decyzję miasta w sprawie dotacji.
Pozostałe umowy mają być parafowane dopiero po zatwierdzeniu dodatkowych pieniędzy na piłkę nożną z budżetu miasta. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w kontrakcie Artura Andruszczaka znalazł się zapis o nieważności umowy klubu z piłkarzem w przypadku, gdy GKP nie otrzyma dotacji. Gorzowianie z wychowankiem Stilonu rozmawiali od tygodnia. Jeszcze w środę wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do podpisania kontraktu. Wczoraj długo nad porozumieniem mieliśmy czarne chmury. Działacze spotykali się z Andruszczakiem aż trzy razy... W końcu, po południu osiągnęli porozumienie.

"Andrut" wraca do domu po 12 latach. W tym czasie grał w czterech ekstraklasowych klubach, ostatnio w Lechii Gdańsk. - Od dawna myślałem o tym, żeby wrócić do Gorzowa. I chciałem wrócić tu jeszcze w takim wieku i w takiej formie, by nikt nie mówił, że Andruszczak wraca na sportową emeryturę. Chcę dobrze grać dla GKP - powiedział "Gazecie".

Gorzowski klub nie chce podpisywać kontraktów. Ale nowych piłkarzy testuje. Dziś ma z GKP trenować 26-letni Amerykanin Frederico Moojen (przyleciał do Polski wczoraj). To napastnik, który ma zastąpić Emila Drozdowicza, bo ma podobną charakterystykę. - Ma bardzo dobre CV. W lidze uniwersyteckiej w USA dwa sezony z rzędu był królem strzelców, później robił furorę w młodzieżowych rozgrywkach Major League Soccer, czyli lidze na wzór naszej Młodej Ekstraklasy. Zdobył nawet MVP tej ligi - zachwalał trener GKP Adam Topolski, który w przeszłości grał w amerykańskiej lidze w barwach drużyn z Pittsburgha i Los Angeles. - Frederico chce się w naszej lidze wypromować i spróbować swoich sił w Europie. Przyleciał do Polski za własne pieniądze. Pojedzie z nami na obóz przygotowawczy i w połowie lipca podejmiemy decyzję - zakończył Topolski.

Wczoraj poznaliśmy niepełny terminarz pierwszej ligi. GKP rozpocznie ligę 25 lipca w Kluczborku z MKS. 1 sierpnia, w pierwszym meczu na stadionie przy Olimpijskiej, gorzowianie zmierzą się w elektryzującym starciu z Pogonią Szczecin.