Gorzowianie szukają pracy

Dawid Dłoniak, Maciej Malinowski, Adam Więckowski... Niedawno nie wyobrażaliśmy sobie GKP bez tych graczy. W kadrze trenera Mieczysława Broniszewskiego najpewniej ich zabraknie.
Zmiany u gorzowskiego pierwszoligowca są naprawdę poważne. - Takie, a nie inne ruchy są wykonywane z różnych powodów - wyjaśnił trener Broniszewski. - Niektórzy zawodnicy przez urazy nie mogli z nami normalnie trenować, innych ten poziom sportowy trochę przerósł. Tutaj nie może być sentymentów, bo przecież gra idzie o obronę miejsca na zapleczu ekstraklasy.

Początkowo wydawało się, że Dawid Dłoniak, po przeciętnej jesieni, zostanie wypożyczony do innego klubu. W tej chwili w grę wchodzi jednak wyłącznie transfer definitywny. Jak podaje oficjalna strona GKP - na pewno nie do Pogoni Szczecin jak spekulowali kibice. Co z pozostałymi, wystawionymi na listę transferową? Adam Więckowski, Maciej Malinowski i Krzysztof Ziemniak prawdopodobnie zagrają w III-ligowej Steinpol Ilance Rzepin. Do domu, czyli do Polonii Słubice, może wrócić Krzysztof Kaczmarczyk. Tomasz Ruminkiewicz mógłby zagrać w Orle Międzyrzecz. Odejdzie także bramkarz Dariusz Brzostowski, prawdopodobnie do lidera grupy wschodniej II ligi - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.