Znicz był rewelacją, teraz jest do ogrania

Rok temu próbę zdobycia przez piłkarzy GKP Gorzów Pruszkowa nazwalibyśmy misją niemożliwą. Obecnie Znicz to zupełnie inna drużyna. Akurat taka, na której gorzowianie mogą w sobotę powiększyć swój dorobek punktowy.
Tylko pech odebrał pruszkowianom - rewelacji poprzednich rozgrywek - awans do ekstraklasy. Po tamtych pięknych dniach pozostało już tylko wspomnienie (Znicz ma 16 pkt, my - 15). Król strzelców starej II ligi Robert Lewandowski zachwyca teraz kibiców Lecha Poznań i zdobywa gole dla reprezentacji Polski, a trener Jacek Grembocki niedawno stracił pracę. Zastąpił go Dariusz Kubicki, który w ostatnim dniu sierpnia, przez kilka godzin był również uważany za szkoleniowca GKP. Gorzowscy działacze nie dogadali się z nim jednak w kwestiach finansowych i ostatecznie postawili na Czesława Jakołcewicza. - Tak jak w Turku będziemy walczyć z rywalem, który ostatnio przeszedł duże zmiany - powiedział nasz trener, pod wodzą którego z wyjazdów przywieźliśmy dotychczas dwa bezbramkowe remisy. - Nie ma co się jednak przywiązywać do tych przesądów, tylko patrzeć na siebie. Nie chcę wracać z Pruszkowa z niczym.

W tygodniu GKP pokonało w meczu towarzyskim Łucznika Strzelce Krajeńskie 3:0. Zagrali w tym spotkaniu zawodnicy testowani, powracający na boisko po kontuzjach oraz walczący o miejsce w podstawowym składzie. - Problemem w Gorzowie jest brak drugiej drużyny, a piłkarze muszą gdzieś grać, sam trening nie wystarczy - dodał Jakołcewicz. - Dlatego cieszę się z tej gierki. Mogłem przymierzyć się do różnych wariantów na niektórych pozycjach. Sprawdzić swoich ludzi w boju. Oczywiście ze Zniczem to będzie zupełnie inna walka. Marzy nam się pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

13. KOLEJKA I LIGI:

Znicz Pruszków - GKP Gorzów (sobota, godz. 15), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Kmita Zabierzów, GKS Jastrzębie - Stal Stalowa Wola, Tur Turek - Widzew Łódź, GKS Katowice - Górnik Łęczna, Wisła Płock - Dolcan Ząbki, Odra Opole - Flota Świnoujście, Warta Poznań - Zagłębie Lubin, Motor Lublin - Korona Kielce.