Sport.pl

Zwycięstwo stilonowców tuż przed ligą

Na próbę generalną przed rozpoczęciem sezonu w trzeciej lidze Stilon Gorzów pojechał do czwartoligowej Warty Międzychód i wygrał 2:1 po golach Pawła Posmyka. Trener Artur Andruszczak nie był jednak zachwycony grą. - Traktuję to jako wypadek przy pracy, faktem jest, że niestety momentami pokazaliśmy poziom z okręgówki - przyznał nasz szkoleniowiec.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W podstawowym składzie zaczęli tej pojedynek nowi młodzieżowcy. Pozyskany z Zawiszy Bydgoszcz Michał Chyrek i Wojtek Zawistowski z UKP Zielona Góra. Po przerwie dołączył do nich kolejny były bydgoszczanin - Adrian Gołdyn. Wyprawy do Międzychodu z pewnością nie będzie miło wspominał Zawistowski, bo teraz czeka go spora pauza. 20-letni pomocnik nieszczęśliwie upadł i złamał rękę. - Ja też o tym pojedynku chcę jak najszybciej zapomnieć - przyznał trener Stilonu Artur Andruszczak. - Po dobrych pucharowych starciach ze znacznie silniejszymi rywalami, tym razem nie przyłożyliśmy się jak trzeba, w końcówce spotkania nawet byliśmy w opałach. Tak nie można grać. Po meczu powiedzieliśmy sobie, że za taką postawę w lidze, w starciu o stawkę, natychmiast zostaniemy skarceni.

W następny weekend emocje już będą ligowe, w niedzielę gramy z Budowlanymi w Lubsku, a w sobotę 15 sierpnia o godz. 17 podejmiemy na swoim boisku Ślęzę Wrocław. - Zaczynamy ostatnie szlify i dokonam w tych dniach ostatnich wyborów. W czasie przygotowań oglądaliśmy Stilon o różnych obliczach, mam nadzieję, że najczęściej będziemy powielać ten z występów w Pucharze Polski. Tam nasi zawodnicy pokazali, że przy odpowiednim podejściu i zaangażowaniu można przenosić góry, bo umiejętności piłkarskie są - zakończył trener Andruszczak.

WARTA MIĘDZYCHÓD - STILON GORZÓW 1:2 (0:1)

BRAMKI: Nowak (77.) - Posmyk dwie (3., 83.)

STILON: Dłoniak (46. min Wolarek) - Szwiec (46. min Gołdyn), Gruszecki (46. min Suchowera), Bil, Zawistowski (70. min Szwiec) - Chyrek (46. min Mrozek), Szałas (46. min Ogrodowski), Maliszewski, Wiśniewski, Ziajka (46. min Kubacki) - Posmyk.

Więcej o: