Sreberka z eSką będą błyszczeć dla innych. "Nikt na nas nie stawiał"

Gorzów ma medal mistrzostw Polski w piłce nożnej. W kategorii U-19 dopiero w wielkim krajowym finale przegrały futbolistki TKKF Stilon. - Na naszpikowanego gwiazdami i na tym poziomie Medyka Konin zabrakło nam sił. Gratuluję jednak dziewczynom, bo odniosły naprawdę wielki sukces. Życzę im, aby ten medal był mocnym otwarciem ich fajnych, sportowych karier - powiedziała Marzena Salamon, która prowadziła nasze srebrne juniorki starsze.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Zaraz po sukcesie naszej drużyny U-19, na facebookowym profilu gorzowskiego klubu pojawiły się gratulacje dla srebrnej drużyny, ale również informacja, zaczynająca się od słów "z przykrością zawiadamiamy"... Niestety zapowiadany rozbiór pierwszego zespołu, zdegradowanego z ekstraklasy, cały czas trwa i sięgnie naprawdę głęboko. Aż cztery utalentowane piłkarki TKKF Stilon nadal będą występować w elicie w barwach KKP Bydgoszcz. Odeszły tam Magdalena Kałuzińska, Adrianna Szlendak oraz dwa sreberka - Klaudia Wawer i Asia Dudek. Do tej cały sytuacji jak ulał pasuje komentarz jednego z fanów: "Młodzież mamy nad wyraz ambitną i uzdolnioną, a gdzieś to zawsze zostaje zatracone." Przykro, że sreberka będą błyszczeć dla innych, gorzowska piłka kobieca od lat dobrze szkoli, ale brakuje solidnych podstaw organizacyjnych dla szczytu piramidy szkoleniowej, czyli pierwszej drużyny...

- Ten turniej udowodnił, że nie zasłużyłyśmy na spadek z ekstraklasy - od tych słów opowieść o występie w finałach MP zaczęła Marzena Salamon, która prowadziła zespół U-19 przez trzy lata. Przygoda z Gorzowem grającej trenerki ekipy seniorek również właśnie się kończy. - Nikt na nas nie stawiał, nie widział nas na podium, a jednak dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. W mistrzowski sposób rozegrały mecze grupowe. Tylko w finale z Medykiem Konin nie udało się nawiązać bardziej wyrównanej walki, ale wszyscy wiedzą jak silny to jest zespół. Najlepszą strzelczynią mistrzostw została Ewa Pajor, która pewnie niedługo zagra w jednym z czołowych klubów Europy [właśnie ogłoszono jej kontrakt z półfinalistkami Ligi Mistrzów, niemieckim VFL Wolfsburg], a MVP turnieju Ewelina Kamczyk, mistrzyni Europy U-17 [najlepszą bramkarką wybrano Alekandrę Brzezinę z Wrocławia]. Jestem bardzo dumna, że tuż za nimi znalazł się Stilon ze swoimi gwiazdkami. Przede wszystkim jednak z drużyną z prawdziwego zdarzenia. To zespołowość dała wygrane i zasłużone wicemistrzostwo Polski.

Weronika Szuba pięknym strzałem rozstrzygnęła mecz z Białą Podlaską, mimo kłopotów ze zdrowiem w drugiej połowie spotkania z Głogówkiem pojawiła się na boisku Paulina Sanocka i dała pewne prowadzenie TKKF Stilon, a w decydującym o występie w finale starciu z Górznem talent do wykonywania rzutów wolnych pokazała Klaudia Wawer. Wszystkie te zawodniczki zostały uznane najlepszymi w TKKF Stilon w poszczególnych spotkaniach. Za starcie o złoto z Medykiem wyróżnienie dostała bramkarka Joanna Rozmiarek. A za cały turniej wyróżniona została Kamila Szafrańska. - Każda z nich w ostatnim sezonie zdobywała doświadczenia na boiskach ekstraklasy i z pewnością to teraz fajnie zaprocentowało - opowiadała Marzena Salamon. - Gorzowski zespół był groźny dla wszystkich, poukładany, z ambicjami, pewny swojej wartości. Najgorzej wyszła nam pierwsza połowa w meczu z Głogówkiem. Trochę pomogły nam rywalki, bo po przerwie strzeliły gola samobójczego. Wtedy rozwiązał się worek z bramkami. Pozostałe dwa spotkania grupowe przebiegły po naszej myśli. I tylko w finale byłyśmy słabsze, było widać, że Konin rozegrał jeden mecz mniej po na finały nie przyjechały krakowianki. Kończy się nasza wspólna przygoda. Zapamiętamy ją na zawsze, bo medale będą nam o tych świetnych chwilach przypominać.

W finałach MP U-16 w Łodzi rywalizowała nasza drużyna prowadzona przez Małgorzatę Mierkiewicz. Tam gorzowianki zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8. Młodzież TKKF Stilon będzie w nadchodzącym sezonie stanowiła trzon pierwszego zespołu, który po poważnym przemeblowaniu przystąpi do rywalizacji w pierwszej lidze.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plWYNIKI TKKF STILON NA MP U-19 W BIAŁEJ PODLASKIEJ:

TKKF Stilon Gorzów - AZS PSW Biała Podlaska 1:0 (1:0) - Weronika Szuba

TKKF Stilon - Rolnik Głogówek 5:0 (0:0) - bramka samobójcza, Szuba dwie, Klaudia Wawer, Paulina Sanocka

TKKF Stilon - Unifeeze Górzno 1:0 (0:0) - Wawer

1. TKKF Stilon Gorzów377:0
2. Unifreeze Górzno343:3
3. AZS PSW Biała Podlaska321:2
4. Rolnik Głogówek321:7
o 3. miejsce: AZS Wrocław - Unifreeze Górzno 3:1

o 1. miejsce: Medyk Konin - TKKF Stilon Gorzów 5:0 (2:0)

SKŁAD SREBRNYCH MEDALISTEK MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH:

bramkarki: Paula Parszczyńska, Joanna Rozmiarek;

obrończynie: Daniela Bandosz, Wiktoria Czarnik, Joanna Dudek, Karolina Karaczyn, Kamila Szafrańska, Maja Warzocha;

pomocniczki: Paulina Brzozowska, Aleksandra Kożuchowska, Aleksandra Łach, Paulina Sanocka, Klaudia Wawer, Mirella Waszkiewicz, Karolina Wieczorek;

napastniczki: Daria Bober, Elżbieta Gołąb, Weronika Szuba.

WYNIKI TKKF STILON NA MP U-16 W ŁODZI:

TKKF Stilon Gorzów - Resovia Rzeszów 2:2

TKKF Stilon - Medyk Konin 1:2

TKKF Stilon - Ząbkovia Ząbki 0:1

1. Medyk Konin397:1
2. Ząbkovia Ząbki363:2
3. TKKF Stilon Gorzów313:5
4. Resovia Rzeszów312:7
Zespół z Gorzowa został sklasyfikowany na miejscach 5-8. W finale Medyk Konin pokonał Sztorm Gdynia 3:1.