Mur skruszyliśmy w doliczonym czasie gry [ZDJĘCIA]

Jedynego gola w meczu, w którym goście z Zielonej Góry przede wszystkim zajmowali się zabezpieczeniem własnej bramki, strzelił w 90. minucie Kordian Ziajka. Stilonowcy ostatecznie więc kruszą mur UKP i wygrywają, choć wielki futbol to z pewnością nie był. - Przykro, że niektórzy ewidentnie zakończyli sezon jeszcze przed ostatnimi spotkaniami - ostry dla swojej drużyny był trener gorzowian Artur Andruszczak.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Choć do końca pojedynku wciąż pozostawało kilka minut to stilonowcy próbowali przedostać się pod pole karne gości już wyłącznie długimi podaniami. Wydawało się, że to błąd, a jednak Paweł Posmyk powalczył w powietrzu o piłkę i zgrał ją głową do Alana Błajewskiego. Ten przeprowadził futbolówkę na prawą stronę i w narożniku pola karnego podał do Kordiana Ziajki. Skrzydłowy Stilonu natychmiast zbiegł do środka, zwodem minął jednego z obrońców i z ok. 16 metrów strzelił pięknego gola, tuż przy prawym słupku bramki UKP.

Wcześniej mocno osłabieni i odmłodzeni zielonogórzanie prawie cały czas bronili się. Mieli kilka wypadów pod gorzowską bramkę, ale to były próby bardzo nieśmiałe. Znacznie częściej akcje gości kończyły się jeszcze na ich połowie. Na początku stilonowcy stworzyli kilka dogodnych okazji. Goli jednak nie było, a impet gospodarzy ewidentnie osłabł. - Przy takiej defensywie rywala granie w poprzek i do tyłu nic nie da. Fajnie, że Kordian dał nam zwycięstwo, ale to nie zmienia mojej oceny tego spotkania. Nie mamy patrzeć w tabelę, a porządnie walczyć w każdym meczu. Niestety dziś tego nie było, przykro mi, że niektórzy wyglądali tak, jakby już sezon dla nich się skończył - podsumował trener Stilonu Artur Andruszczak.

W ostatniej kolejce dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi stilonowcy w najbliższą sobotę o godz. 16 podejmą Bielawiankę Bielawa. A już w czwartek o wszystko walczą z Olimpią w Szczecinie, występujące w ekstraklasie piłkarki nożne TKKF Stilon Gorzów.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.pl

STILON GORZÓW - UKP ZIELONA GÓRA 1:0 (0:0)

BRAMKA: Ziajka (90.)

STILON: Dłoniak - Szwiec (81. min Ogrodowski), Bil, Gruszecki, Trachimowicz Ż - Błajewski, Wiśniewski (45. min Timoszyk), Świtaj (45. min Szałas), Maliszewski, Kubacki (45. min Ziajka) - Posmyk.

WYNIKI Z 33. KOLEJKI:

Stilon Gorzów - UKP Zielona Góra 1:0, Ślęza Wrocław - Piast Karnin 0:0, MKS Oława - Piast Żmigród 1:0, Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Karkonosze Jelenia Góra 0:7, Bielawianka Bielawa - Foto Higiena Gać 0:4, Zagłębie II Lubin - Lechia Dzierżoniów 2:0, Polonia Świdnica - Śląsk II Wrocław 2:2, Formacja Port 2000 Mostki - KP Brzeg Dolny 6:0, Dąb Przybyszów - Polonia Trzebnica 8:1.