Stilon zlał Karnin, ale trener miał prawo być niezadowolony

Gorzowscy piłkarze wygrali z zamykającym tabelę trzeciej ligi Piastem Karnin 6:2. - Z takim przeciwnikiem, który dodatkowo prawie cały mecz grał w dziesiątkę, tracimy dwa gole. Naszą głupotę w obronie w tym pojedynku można spokojnie podzielić na cały sezon - grzmiał Artur Andruszczak, trener stilonowców.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Już od dziesiątej minuty piłkarze gorzowskiego Stilonu grali w przewadze. Szarżującego w polu karnym Damiana Szałasa sfaulował bowiem bramkarz Piasta Karnin Arkadiusz Fabiański. Za to przewinienie obejrzał czerwoną kartkę, a rzut karny zamienił na gola Dawid Kucharski.

Wydawało się, że gospodarze natychmiast pójdą za ciosem i szybko ponownie pokonają 16-latka Piotra Gawlika, który na resztę meczu stanął między słupkami bramki Piasta. A tu duże zaskoczenie, to zawodnicy z Karnina zdołali wyrównać. W 34. min Dawida Dłoniaka pokonał Damian Gilarski. Przez chwilę zapachniało niespodzianką, a właściwie lepsze będzie tu słowo kompromitacja, jednak w ostatniej akcji pierwszej połowy ponownie na prowadzenie wyprowadził Stilon Patryk Nowaczewski.

Po przerwie zaczęła się piłkarska strzelanina. W 12 minut bramkarze czterokrotnie wyciągali piłkę z siatki, a na listę strzelców wpisywali się dwukrotnie Nowaczewski, Kordian Ziajka oraz Mateusz Grzech. Wynik na 6:2 ustalił w doliczonym czasie ponownie Nowaczewski. Po drugim trafieniu dla Piasta bardzo zdenerwowany był trener Artur Andruszczak. - Stracone dwie bramki bardzo mnie martwią. Wcześniej traciliśmy gole tylko z karnych, teraz zespół grający w dziesiątkę strzela nam dwie bramki. Takie coś absolutnie nie może się powtórzyć. Trzeba trenować, a nie tylko myśleć, że jest się piłkarzem - powiedział szkoleniowiec gorzowian.

W najbliższą środę stilonowcy będą mieli wolne. Ze względu na udział zawodników Lechii Dzierżoniów w turnieju finałowym Regions Cup ich spotkanie 8. kolejki z gorzowianami zostało przełożone na środę 15 października. W sobotę 20 września Stilon zmierzy się z rezerwami Śląska we Wrocławiu.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.pl

STILON GORZÓW - PIAST KARNIN 6:2 (2:1)

BRAMKI: Kucharski (11. z karnego), Nowaczewski cztery (45., 52., 60., 90.), Ziajka (62.) - Gilarski (34.), Grzech (64.)

STILON: Dłoniak - Suchowera (46. min Ziajka), Kucharski, Gruszecki (75. min Kozioła), Szwiec Cz (Ż+Ż) - Błajewski, Timoszyk (46. min Świtaj), Maliszewski, Wiśniewski, Szałas (56. min Kwaśny) - Nowaczewski.

WYNIKI Z 7. KOLEJKI:

Stilon Gorzów - Piast Karnin 6:2, Dąb Przybyszów - MKS Oława 0:1, Formacja Port 2000 Mostki - Bystrzyca Kąty Wrocławskie 2:0, Polonia Świdnica - Bielawianka Bielawa 3:0, Zagłębie II Lubin - UKP Zielona Góra 1:2.

18. Piast Karnin726:20
Pierwszy zespół zagra w barażach o drugą ligę.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2014/15: Patryk Nowaczewski - 4 bramki, Paweł Posmyk - 2, Kordian Ziajka - 2, Dawid Kucharski - 1, Łukasz Maliszewski - 1, Radosław Somrani - 1, Damian Szałas - 1, Rafał Timoszyk - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gol samobójczy - 1.