Stilon gra u siebie z Karkonoszami. "Mecz o odzyskanie wiary"

Gorzowscy piłkarze zaczęli sezon z przytupem, ale w ostatnich dwóch kolejkach zaniepokoili swoich fanów, zgubili pięć punktów. Aż takich strat nie planowaliśmy. W sobotę o godz. 17 Stilon zagra na swoim stadionie z beniaminkiem trzeciej ligi - Karkonoszami Jelenia Góra.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Nasi rywale do tej pory uzbierali 6 pkt. U siebie pokonali Piast Karnin 5:1 oraz w ostatniej kolejce Foto Higienę Gać 3:0. Identycznie jak stilonowcy, przegrali ze Ślęzą Wrocław 0:1 (też rozstrzygającego gola z rzutu karnego strzelił Grzegorz Rajter). Zespół Karkonoszy uległ też Piastowi w Żmigrodzie 0:2.

My wyjazd gorzowian do Żmigrodu cały czas mamy w pamięci, tego straconego gola z karnego w doliczonym czasie gry. Gola, który zabrał nam dwa punkty. Nie wykorzystujemy "setek" i natychmiast wcielamy w życie starą piłkarską zasadę, że zmarnowane okazje w końcu się zemszczą. Czy stilonowcy nie wytrzymują presji, jaką sami sobie narzucili, mówiąc otwarcie o ataku na drugą ligę? Na razie znacznie bliżej do awansu jest drużynom z Mostek czy Dzierżoniowa, które wygrywają wszystko. "Mecz o odzyskanie wiary" - tak zapowiada to spotkanie oficjalna strona internetowa Stilonu. - My też powinniśmy być w gronie niepokonanych, wiemy, co szwankowało, zresztą kibice też widzieli, bo przecież również dobrze i ze Ślęzą, i z Piastem mogliśmy wygrać - powiedział Artur Andruszczak, trener Stilonu. - Presja? Faworyci muszą sobie z nią poradzić, jestem przekonany, że za chwilę nabierzemy odpowiedniej pewności siebie, rozpędzimy się na dobre. Zwycięstwo z naprawdę przyzwoitą drużyną z Jeleniej Góry to dobry moment na otwarcie nowej serii wygranych.

Mecz Stilonu z Karkonoszami rozpocznie się na stadionie przy ul. Olimpijskiej o godz. 17. Dwie godziny później ruszy też w Gorzowie żużlowa runda Grand Prix. Szkoda, że nasze kluby sportowe nadal wchodzą sobie w drogę. Gorzowski sport ma wystarczająco dużo problemów organizacyjnych, aby jeszcze stawiać swoich fanów przed takimi wyborami. Nie ma takich, którzy chcą obejrzeć i ciekawy mecz piłkarski, żużel czy pojedynek koszykarski? Zdecydowanie są. Spójrzmy wcześniej w łatwo dostępne terminarze i dajmy kibicom taką możliwość, wykorzystajmy każdy sposób, aby powalczyć o jak najliczniejszą widownię, bo właśnie zmagania sportowców przy pełnych trybunach mają sens...

Występujący w Centralnej Lidze Juniorów Stilon U-19 w niedzielę o godz. 17 na stadionie przy ul. Olimpijskiej zmierzy się z Bałtykiem Koszalin.

Więcej informacji sportowych szukajcie na gorzów.sport.plPROGRAM 5. KOLEJKI: Stilon Gorzów - Karkonosze Jelenia Góra (sobota, godz. 17, stadion przy ul. Olimpijskiej), Foto Higiena Gać - Piast Karnin, Lechia Dzierżoniów - Piast Żmigród, Śląsk II Wrocław - Ślęza Wrocław, KP Brzeg Dolny - MKS Oława, Polonia Trzebnica - Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Dąb Przybyszów - Bielawianka Bielawa, Formacja Port 2000 Mostki - UKP Zielona Góra, Polonia Sparta Świdnica - Zagłębie II Lubin.1. Formacja Port 2000 Mostki41215:4
2. Lechia Dzierżoniów41212:6
3. Ślęza Wrocław497:4
4. Piast Żmigród486:3
5. Polonia Sparta Świdnica4710:2
6. KP Brzeg Dolny479:5
7. Stilon Gorzów477:3
8. Zagłębie II Lubin478:5
9. Karkonosze Jelenia Góra468:4
10. UKP Zielona Góra466:6
11. Śląsk II Wrocław453:3
12. Bielawianka Bielawa445:9
13. Polonia Trzebnica443:8
14. MKS Oława424:8
15. Piast Karnin423:10
16. Bystrzyca Kąty Wrocławskie414:9
17. Foto Higiena Gać414:10
18. Dąb Przybyszów403:18
LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2014/15: Łukasz Maliszewski - 1 bramka, Paweł Posmyk - 1, Radosław Somrani - 1, Damian Szałas - 1, Rafał Timoszyk - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gol samobójczy - 1.