Stilonowcy wygrywają i zamykają skład

W trzeciej grze sparingowej tej zimy liderzy dolnośląsko-lubuskiej grupy trzeciej ligi odnoszą drugie zwycięstwo - pokonują Ilankę Rzepin 5:3 na sztucznej murawie w Barlinku. Przed rundą wiosenną gorzowianie zakontraktowali trzech młodych zawodników.
Tym samym w Stilonie wykonali plan, który założyli sobie po tak udanej jesieni. Mieli uzupełnić skład perspektywicznymi graczami i właśnie takie ruchy kadrowe poczynili. W naszej bramce - powalczy z doświadczonym Dawidem Dłoniakiem - będzie mógł stanąć niespełna 22-letni Maciej Wolarek. W formacji obronnej przybył 19-latek Patryk Bil, a jako ostatni umowę z gorzowianami podpisał 21-letni napastnik Patryk Nowaczewski, który - tak jak i pozostali nowi piłkarze - z dobrej strony pokazuje się w grach towarzyskich. - Na pewno o miejsce w ataku Patryk będzie rywalizował z Kordianem Ziajką. Paweł Posmyk jest przewidywany jako typowy skrzydłowy, choć w razie konieczności może zagrać jako wysunięty napastnik - powiedział wiceprezes Jacek Ziemecki na oficjalnej stronie internetowej Stilonu.

Rozwiązanie z Posmykiem na skrzydle i z Ziajką na szpicy, trener Tomasz Jeż testował latem, podczas sparingu w Stargardzie Szczecińskim. Wtedy twierdził, że to tylko rozwiązanie awaryjne i w meczach ligowych szansę dostanie jeden z naszych napastników. Potem jednak wystawianie tego duetu razem - Posmyka po prawej stronie - doskonale się sprawdziło i jak słyszymy, będzie wykorzystywane także wiosną, a dodatkowym wsparciem ma być Nowaczewski, który do tej pory rozegrał w trzeciej lidze 57 spotkań w barwach Ilanki Rzepin, strzelił 12 bramek.

Właśnie przedostatnia w tabeli dolnośląsko-lubuskiej grupy trzeciej ligi Ilanka była kolejnym sparingpartnerem Stilonu. Gorzowianie wygrali 5:3. - To zdecydowanie nie był stracony czas, bo ekipa z Rzepina zagrała ambitnie i solidnie nam się postawiła. Do ligi pozostało pięć tygodni, niedługo zaczniemy już zmniejszać intensywność naszych treningów - podsumował trener Jeż.

Za tydzień, także w Barlinku, gorzowianie zmierzą się z trzecioligową Drawą Drawsko Pomorskie, która jest liderem w grupie pomorsko-zachodniopomorskiej.

STILON GORZÓW - ILANKA RZEPIN 5:3 (1:1)

BRAMKI: Nowaczewski (45.), Wiśniewski (53.), Ziajka (56.), Szałas dwie (85., 90.) - testowany zawodnik, Toporkiewicz, Sidorowicz.

STILON, pierwsza połowa: Wolarek - Janczylik, Bil, Suchowera, Szwiec - Werbski, Timoszyk, Maliszewski, Świtaj, Sędziak - Nowaczewski; druga połowa: Dłoniak - Bajko, Somrani, Gruszecki, Szwiec - Rosołowicz, Wiśniewski, Maliszewski, Świtaj (Dzięcielewski), Sędziak - Ziajka.