Stilonowcy znów trenują. "Rewolucji kadrowej nie potrzebujemy" [ZDJĘCIA]

Zgodnie z zapowiedziami, liderzy dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi 7 stycznia rozpoczęli przygotowania do piłkarskiej wiosny. - Wielkich zmian w składzie nie będzie, bo takie zwyczajnie nie są potrzebne. Jeśli się uda, to kadrę Stilonu uzupełnimy kilkoma perspektywicznymi graczami - powiedział trener gorzowskiego zespołu Tomasz Jeż.
14 zwycięstw i tylko trzy porażki beniaminka z Gorzowa, pozycja lidera w wyścigu o występ w barażach o drugą ligę. Takie wyniki każdego zmobilizowałyby do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dlatego nie dziwi, że stilonowcy na początku przygotowań do rundy wiosennej stawili się praktycznie w niezmienionym składzie. - Nie mamy wielkich planów, przecież aktualna kadra jesienią dobrze się sprawdziła - mówił wiceprezes gorzowskiego klubu Jacek Ziemecki. - Przede wszystkim rozglądamy się za młodzieżowcami, którzy mogliby do nas dołączyć na kolejny sezon, gdyż ci, którzy obecnie występują w pierwszej jedenastce, a więc zawodnicy z rocznika 1993, będą mogli dalej grać już wyłącznie jako seniorzy.

Czy swoją szansę wykorzysta Patryk Bil? Zobaczymy. Chłopak z rocznika 1995 imponuje warunkami fizycznymi - ma aż 196 cm wzrostu. Liczymy, że z czasem będzie istotnym wzmocnieniem formacji defensywnych Stilonu. Jest podobnie jak Kordian Ziajka wychowankiem Wichra Przelewice. W rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 wystąpił w 14 meczach trzeciej ligi w barwach Pogoni Barlinek. Jedenastokrotnie wychodził w podstawowym składzie barlineckiego zespołu. Po wycofaniu Pogoni z rozgrywek, powrócił do macierzystego Wichra, występującego w grupie południowej szczecińskiej klasy okręgowej. W rundzie jesiennej Bil zagrał w 12 spotkaniach, w których strzelił aż 8 bramek (najwięcej w całym zespole). Z gorzowskim klubem związał się półroczną umową z opcją przedłużenia o kolejne lata. - Stilon to marka, z ciekawą wizją na rozwój, awanse. Trudno było z takiej okazji zrezygnować - powiedział Patryk.

Razem z gorzowską drużyną trenuje także młody bramkarz Maciej Wolarek, być może stilonowcy sięgną jeszcze po jednego gracza, tym razem ofensywnego.

Podczas zimowych przygotowań nasz zespół w poniedziałki i piątki będzie można spotkać na boisku ogólniaka przy ulicy Puszkina, a przy dobrej pogodzie na stadionie przy ul. Olimpijskiej. We wtorki nasi piłkarze będą ćwiczyć w Strefie Formy, w środy skorzystają z krytego boiska w Karninie, a w czwartki z hali ZSTiO przy ul. Czereśniowej. - Oby jak najdłużej aura była dla nas łaskawa, bo to na pewno pomoże nam w przygotowaniach - powiedział trener niebiesko-białych Tomasz Jeż. - Mecze sparingowe są ułożone pod względem wysiłkowym. Będziemy z czasem musieli wykrzesać ukryte pokłady energii. Spotkania z zespołami z wyższych lig dadzą pewien obraz aktualnych możliwości naszej drużyny.

SPARINGI STILONOWCÓW:

sobota 25 stycznia, godz. 11 - Stal Szczecin (rywal z IV ligi, mecz odbędzie się w Barlinku);

sobota 1 lutego - Błękitni Stargard Szczeciński (II liga, Stargard Szczeciński);

sobota 8 lutego - Flota Świnoujście (I liga, Świnoujście);

sobota 15 lutego, godz. 15 - Drawa Drawsko Pomorskie (III liga, Barlinek);

sobota 22 lutego, godz. 11 - Stelmet UKP Zielona Góra (II liga, Barlinek);

1 lub 2 marca - Chrobry Głogów (II liga, Głogów);

sobota 8 marca - Czarni Witnica (IV liga, Witnica).

Stilonowcy w niedzielę grają z sercem!

W najbliższą niedzielę Stilon zaprasza na halowy turniej młodzików, podczas którego będzie również wspierana Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od godz. 10 w hali ZSTiO przy ul. Czereśniowej z sercem zagrają 12-latkowie ze Śląska Wrocław, Bałtyku Koszalin, UKP Zielona Góra, Warty Międzychód, Maksymiliana Gorzów, Chemika Gorzów i oczywiście młodzi stilonowcy. - Chcielibyśmy zobaczyć na trybunach rzeszę wiernych kibiców naszej drużyny, którzy wspierają Stilon i WOŚP. Zapraszamy spragnionych piłki nożnej fanów, gwarantuję wysoki poziom rozgrywek. My jak zwykle wystawiamy dwie równorzędne drużyny, które mam nadzieję pokażą gościom swoje wysokie już dziś umiejętności. Ponadto zaproponujemy kibicom licytacje piłkarskich gadżetów nie tylko związanych ze Stilonem, a cały dochód przeznaczymy na szczytny cel fundacji Jurka Owsiaka, która gra w tym roku "Na ratunek" najmłodszym i najstarszym Polakom - zaprosił do hali Robert Kozioła, trener rocznika 2002.

Regulamin turnieju, rozkład meczów i lista gadżetów, jakie będą licytowane w czasie turnieju, zostaną wkrótce opublikowane na oficjalnej stronie klubowej www.stilon.gorzow.pl.