Najlepszy sposób na przełamanie. Stilon w dziesiątkę zwycięża w Mostkach

Mieliśmy w tym spotkaniu trochę szczęścia? Po dwóch bolesnych porażkach fart należał się właśnie stilonowcom, którzy przede wszystkim z Formacją Port 2000 zagrali z wielkim sercem. Dzięki temu, grając w osłabieniu, strzelili dwa gole i wygrali!
Z rezerwami Śląska we Wrocławiu 0:2, u siebie z Zagłębiem II Lubin 0:4... Po sześciu zwycięstwach stilonowcy zostali zdecydowanie zastopowani, a tu kolejny w terminarzu był rywal z Mostek. Tak jak my beniaminek trzeciej ligi, tak jak my zdecydowanie mierzący w czołówkę tabeli. Chcieliśmy się przełamać, ale pewnie po cichu najpierw myśleliśmy o remisie, punkcie - też dobrym po dwóch porażkach. - Mam do zespołu wielki szacunek i jestem naprawdę dumny, bo wybrnęliśmy w meczu z Formacją z naprawdę trudnej sytuacji - powiedział trener niebiesko-białych Tomasz Jeż. - Choć straciliśmy jednego zawodnika, to w przerwie w szatni nikt nie chciał zagrać zachowawczo. Była olbrzymia wola zwycięstwa. Za to drużyna dostała nagrodę.

Pod koniec pierwszej połowy mogło być już po wszystkim, to właśnie wtedy stilonowcom dopisało szczęście. Czy Maciej Sędziak symulował faul w polu karnym rywali? Zdania po meczu były mocno podzielone. Sędzia jednak pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Kilka minut później kapitan naszej drużyny Robert Kozioła dotyka piłki ręką. Tu nie ma wątpliwości, gospodarzom należy się jedenastka. Tomasz Pawlak przegrywa jednak pojedynek z Dawidem Dłoniakiem. Nasz bramkarz w całym spotkaniu w Mostkach jest po prostu świetny, a gorzowskim piłkarzom jakby urosły skrzydła. Stwarzamy sobie okazje do zdobycia goli i po przerwie je strzelamy! Najpierw Adam Suchowera karci drużynę, w której występował jeszcze w poprzednim sezonie. W końcówce Formację dobija, pokazujący wielką przytomność przed bramką gospodarzy Paweł Posmyk. Takie trzy punkty smakują naprawdę wyjątkowo...

Gorzowscy piłkarze są już także w trzeciej rundzie okręgowego Pucharu Polski - A-klasowa Zorza Kowalów oddała swój mecz walkowerem. W październiku, w kolejnym spotkaniu pucharowej rywalizacji, stilonowcy zmierzą się z występującymi w klasie okręgowej Błękitnymi Dobiegniew. A w lidze w sobotę 5 października zagramy u siebie z GKS Kobierzyce. Budujemy nową serię zwycięstw? Koniecznie!

FORMACJA PORT 2000 MOSTKI - STILON GORZÓW 0:2 (0:0)

BRAMKI: Suchowera (67.), Posmyk (89.)

STILON: Dłoniak Ż - Somrani, Kozioła, Gruszecki, Suchowera Ż - Werbski (90. min Szwiec), Wiśniewski Ż, Maliszewski, Świtaj (71. min Timoszyk), Sędziak Cz (Ż+Ż) - Posmyk Ż (90. min Kaniewski).

WYNIKI Z 10. KOLEJKI:

Formacja Port 2000 Mostki - Stilon Gorzów 0:2, Prochowiczanka Prochowice - Ślęza Wrocław 1:3, Ilanka Rzepin - Lechia Dzierżoniów 1:1, Foto Higiena Gać - MKS Oława 1:1, Polonia Trzebnica - Bystrzyca Kąty Wrocławskie 2:0, Zagłębie II Lubin - Polonia Sparta Świdnica 5:1, GKS Kobierzyce - Piast Żmigród 0:0, Piast Karnin - Promień Żary 3:0. Mecz Śląsk II Wrocław - Bielawianka Bielawa odbędzie się w niedzielę.