Nie ma żartów, Stilon wygrywa także na wyjeździe!

Przetrzebieni kontuzjami? W tarapatach po słabym, choć zwycięskim meczu w środę u siebie z Rzepinem? Nic z tych rzeczy. Gorzowski trzecioligowiec dość pewnie ogrywa Foto Higienę Gać 2:1 na stadionie rywala i umacnia się w ścisłej czołówce dolnośląsko-lubuskich rozgrywek.
Dwa tygodnie przerwy Rafała Timoszyka, Maciej Sędziak z naciągniętymi mięśniami brzucha, także Tomasz Szwiec zmuszony do pauzy przez zdrowotne problemy... Ci trzej gracze byli ostatnio podstawowymi zawodnikami Stilonu. Jak nasi piłkarze poradzą sobie bez nich na pierwszym w trzeciej lidze wyjeździe? - Mieliśmy ostatnio kryzys, który jakoś dopada moje zespoły właśnie w trzeciej grze sezonu, na szczęście sobie poradziliśmy i wygraliśmy - mówił trener gorzowian Tomasz Jeż. - Dalej, zgodnie z tym, co mówią moje doświadczenia, musi być odbicie w górę.

Nasz szkoleniowiec nie mylił się, po występie w Gaci prawie wyłącznie swoich podopiecznych chwalił. Jak zwykle gorąco zrobiło się w końcowych minutach. No cóż, wygląda na to, że stilonowcy w trzeciej lidze chcą dać się wykazać Dawidowi Dłoniakowi, aby znów można było o naszym bramkarzu napisać kilka ciepłych słów. To oczywiście żart. A zupełnie na serio - mecz ustawiła jedna z pierwszych akcji stilonowców. Kordian Ziajka pierwszy raz zagrał od początku spotkania - wcześniej zaliczał udane występy, wchodząc z ławki rezerwowych. W 9. minucie odważnie zaatakował prawą stroną, uderzył na bramkę gospodarzy, a piłka szczęśliwie wróciła pod nogi Rafała Świtaja, który takiej okazji nie zmarnował. W czwartym meczu naszej drużyny mamy już trzeciego gola zdobytego przez pozyskanego latem pomocnika. Drugi raz do siatki rywali w tym sezonie trafił też Paweł Posmyk. W minioną środę zdobył z karnego jedyną zwycięską bramkę w meczu z Ilanką Rzepin. W spotkaniu z Foto Higieną przytomnie zachował się pod polem karnym rywali i tym razem ładnie trafił z akcji. - Była walka, duża determinacja i trochę nerwów w końcówce, ale przecież mogliśmy wygrać znacznie wyżej - podsumował spotkanie trener Jeż. - Zapowiadałem, że w tych rozgrywkach nie ulękniemy się żadnego rywala, cieszę się, że zespół nie zawiódł, w naprawdę dobrym stylu zaliczył pierwszy wyjazdowy test. Zapraszam już teraz kibiców na kolejne spotkanie na naszym stadionie, gdzie uskrzydleni będziemy chcieli wygrać piąty raz z rzędu.

FOTO HIGIENA GAĆ - STILON GORZÓW 1:2 (0:2)

BRAMKI: Sorbian (64). - Świtaj (9.), Posmyk (41.)

STILON: Dłoniak - Somrani Ż, Kozioła, Gruszecki, Suchowera - Ziajka (80. min Werbski), Wiśniewski Ż (46. min Kaniewski Ż), Maliszewski Ż, Świtaj, Szałas (90. min Rosołowicz) - Posmyk (90. min Janczylik).

WYNIKI Z 6. KOLEJKI:

Foto Higiena Gać - Stilon Gorzów 1:2, Prochowiczanka Prochowice - MKS Oława 0:5, Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Lechia Dzierżoniów 1:0, Ślęza Wrocław - Bielawianka Bielawa 1:1, Ilanka Rzepin - Polonia Sparta Świdnica 2:3, Polonia Trzebnica - Piast Żmigród 0:1, Zagłębie II Lubin - Piast Karnin 5:1, Formacja Port 2000 Mostki - GKS Kobierzyce 5:1. Mecz Śląsk II Wrocław - Promień Żary odbędzie się w niedzielę.