Błękitni, Chrobry... Stilonowców mocne sparingi przed trzecią ligą

Gorzowscy piłkarze, świeżo upieczeni trzecioligowcy, wrócą do treningów 8 lipca. Nasz klub poinformował właśnie o grach towarzyskich, w których Stilon weźmie udział przed startem nowego sezonu. W kalendarzu widzimy praktycznie samych atrakcyjnych rywali, także drugoligowców.
Na początek Stilon zmierzy się z rewelacją ubiegłego sezonu trzeciej ligi - Ilanką Rzepin. Skazywany na spadek zespół zajął na koniec rozgrywek piąte miejsce. Mecz odbędzie się na stadionie w Baczynie, który już wiele razy gościł piłkarzy niebiesko-białych.

Gorzowski zespół zmierzy się też z dwoma drugoligowcami, i to w bardzo krótkim odstępie czasu. Najpierw w środę 17 lipca w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi, a trzy dni później u siebie z Chrobrym Głogów. - Ilość jak i jakość naszych przeciwników jest dokładnie zaplanowana, a treningi zoptymalizowane w ten sposób, aby już od pierwszego meczu być bardzo groźnymi dla konkurentów - powiedział trener stilonowców Tomasz Jeż.

Ostatnim sprawdzianem będzie mecz z beniaminkiem ligi okręgowej Osadnikiem Myślibórz (w województwie zachodniopomorskim są dwa poziomy "okręgówki" - Osadnik awansował na ten wyższy).

Rozgrywki trzecioligowe wystartują 10 sierpnia, a ostatnią kolejkę rundy jesiennej zaplanowano na 23 listopada. Wiadomo już, że w gronie trzecioligowców znajdą się rezerwy zespołów z ekstraklasy - Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Tak więc w sumie będziemy mieli 18 drużyn, a nie 16 jak było do tej pory na tym poziomie. Szczegółowy terminarz rozgrywek ma zostać opublikowany do 15 lipca.

PRZEDSEZONOWE SPARINGI STILONU:

sobota 13 lipca, godz. 11: Ilanka Rzepin (III liga), mecz w Baczynie;

środa 17 lipca, godz. 17.30: Błękitni Stargard Szczeciński (II liga), mecz w Stargardzie Szczecińskim;

sobota 20 lipca, godz. 11: Chrobry Głogów (II liga), mecz w Gorzowie;

sobota 27 lipca, godz. 18: Energetyk Gryfino (III liga), mecz w Gryfinie;

wtorek 30 lipca, godz. 17: Czarni Witnica (IV liga), mecz w Witnicy;

sobota 3 sierpnia, godz. 18: Osadnik Myślibórz (liga okręgowa), mecz w Myśliborzu.