Wśród dziesięciolatków najlepsi ci z Międzychodu. O wielkich karierach marzą jednak wszyscy [ZDJĘCIA]

Drugi Stilon Orlik Cup za nami. W meczu o pierwsze miejsce zespół Warty Międzychód pokonał Piasta Karnin. Trzecie miejsce dla Salosa Szczecin, który wygrał z pierwszą drużyną stilonowców.
W turnieju, który odbył się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie, rywalizowali dziesięciolatkowie i o rok młodsi. Młodzi piłkarze Stilonu - wystawili dwie drużyny - pokazali również, czego nauczyli się dzięki pomocy szkółek Nivea i profesjonalnych treningów Ajaksu Amsterdam. Na boisku byli jednak gościnni, choć w takich imprezach liczy się przede wszystkim rywalizacja fair play, jak najlepsza zabawa i zżycie się ze swoimi rówieśnikami.

Największe umiejętności piłkarskie pokazali chłopcy z Międzychodu. Orlicy młodsi Stilonu wygrali 2:1 w spotkaniu o siódme miejsce z Barlinecką Akademią Futbolu. Pierwsza gorzowska drużyna wygrała grupę, ale w meczach o mistrzostwo przegrywała minimalnie, bo po 0:1, z Piastem Karnin, a potem z rywalami ze Szczecina. Piąte miejsce zajęła ekipa Chemika Gorzów, która pokonała w rzutach karnych Polonię Słubice. Do zobaczenia za rok!