Stilon przedłuża umowy, a w weekend zaprasza na turniej najmłodszych piłkarzy

Pomocnik Dawid Kaniewski i młody obrońca Adam Gruszecki na dłużej związują się z czwartoligowym Stilonem Gorzów. - To na pewno nie koniec. Szukamy jeszcze lepszych rozwiązań, gotujemy się na trzecią ligę - zapowiada wiceprezes klubu Jacek Ziemecki i zaprasza na drugi Stilon Orlik Cup.
Dawid Kaniewski przedłużył umowę do czerwca 2013 r. z możliwością dalszej współpracy w kolejnym, już mamy nadzieję trzecioligowym sezonie. 17-latek Adam Gruszecki, którego jesienią kilkakrotnie oglądaliśmy na środku obrony i były to występy więcej niż przyzwoite, związał się ze Stilonem aż na 2,5 roku - do czerwca 2015 r. - Środek pola w rundzie jesiennej zdecydowanie należał do Dawida, stąd nie powinno dziwić, że ten pierwszy zawodnik będzie kluczowym graczem naszej drużyny w zbliżającej się rundzie wiosennej - powiedział wiceprezes klubu Jacek Ziemecki dla oficjalnej strony internetowej Stilonu. - Jestem zdecydowanym zwolennikiem stylu gry prezentowanym przez Dawida i po zakończeniu meczów jesiennych przystąpiliśmy do negocjacji nowej umowy. W przypadku Adama ogromnym jego atutem jest młodość i wszechstronność. To zawodnik, który może się jeszcze wiele nauczyć, a jestem przekonany, że jeśli będzie robił taki progres jak w ostatniej rundzie, to będzie on mocnym punktem naszej drużyny w trzeciej lidze. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż szukamy optymalnych konstelacji i dzisiejsze kontrakty nie zakończą poszukiwania jeszcze lepszych rozwiązań w przyszłości - dodał Ziemecki.

Tydzień po tygodniu hala pełna usportowionych dzieci

Akurat w grudniu dwa gorzowskie kluby mocno stawiające na szkolenie najmłodszych i w ten sposób dążące do stworzenia superzaplecza dla swoich seniorskich drużyn, organizują turnieje młodzieżowe. Zaczną w najbliższą sobotę futbolowe nadzieje, które wystąpią w drugim Stilon Orlik Cup, a tydzień później zobaczymy koszykarski Turniej Bożonarodzeniowy w ramach Mini Basket Ligi.

Pierwsi halą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Chopina - początek sobotniej imprezy o godz. 11 - zawładną piłkarze. Stilon Orlik Cup drugi raz będzie gościł drużyny z roczników 2002 i 2003. Gorzowianie, którzy od początku rundy jesiennej szkolą się m.in. dzięki pomocy szkółek Nivea i profesjonalnych treningów Ajaksu Amsterdam, zmierzą się z Barlinecką Akademią Futbolu, Chemikiem Gorzów, Piastem Karnin, Polonią Słubice, Salosem Szczecin i Wartą Międzychód. Stilon Gorzów wystawia dwie drużyny: Stilon I, który prowadzi Robert Kozioła, i Stilon II, którego trenerem jest Paweł Cierach.

Po zakończeniu imprezy każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal za uczestnictwo, a zwycięskie ekipy okazałe puchary ufundowane m.in. przez prezydenta Gorzowa i statuetki w trzech kategoriach: strzelec, bramkarz i piłkarz "fair play" ufundowane przez GOZPN. Dodatkowo najlepszy piłkarz Stilonu zostanie nagrodzony pamiątkowym trofeum. Wyboru demokratycznie dokonają rodzice i trenerzy. Dla młodych piłkarzy i trenerów organizatorzy zapewnili pełny catering.

Dla kibiców organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. Będzie można wylicytować pamiątkową piłkę z autografami piłkarzy oraz koszulki naszych byłych piłkarzy, reprezentujących barwy niebiesko-białych w przeszłości. Podczas turnieju będzie można kupić cegiełki za 20 lub 10 zł, dochód z których w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla chorej Igi Andres.