Skład zamknięty. Stilon gotowy do ligi

PIŁKA NOŻNA Za nieco ponad tydzień Stilon Gorzów rozpocznie czwartoligowy sezon. Trenerzy właśnie ogłosili, kto będzie bronił niebiesko-białych barw. Są piłkarze młodzi, którzy chcą się w Gorzowie wypromować. Są starzy wyjadacze, którzy do Stilonu mają sentyment.
Trener Paweł Wójcik zaczął oglądać kandydatów do gry w Stilonie w ostatnim tygodniu czerwca. W końcu wybrał 21 piłkarzy, którzy z "eską" na piersi wybiegną na boiska czwartej ligi. Kandydatów do gry w gorzowskich barwach było - lekko licząc - dwa razy więcej.

Patrząc na nazwiska wybrańców Wójcika widać myśl młodego trenera: drużynę buduje się od tyłu. Właśnie formacja defensywna wydaje się być najbardziej solidna. Udało się do gry w Gorzowie namówić m.in. doświadczonych obrońców - Roberta Koziołę i Adama Więckowskiego. Obaj, jeszcze w barwach GKP Gorzów, awansowali w 2008 r. na zaplecze ekstraklasy. "Więcu" przetrwał w Gorzowie jedną pierwszoligową rundę, później grał w Rzepinie, Słubicach, a wiosnę spędził w Międzyrzeczu. Kozioła w GKP na zapleczu elity zagrał jeden sezon, ostatnio grał w Pogoni Barlinek.

Ale skład to nie wszystko. Kibice ze stowarzyszenia "Niebiesko-Biali", którzy zasiedli w zarządzie gorzowskiego Stilonu, nie ukrywają, że sprawy organizacyjne wciąż spędzają im sen z powiek. - Dopinamy ostatnie szczegóły dotyczące organizacji pierwszego meczu. Robimy to po raz pierwszy. To dla nas naprawdę gorący okres. Jesteśmy gotowi do startu od A do Z? Będziemy mogli to powiedzieć na początku przyszłego tygodnia - mówi Jacek Ziemecki, wiceprezes Stilonu.

Start czwartej ligi zaplanowano na 13 sierpnia. Gorzowianie zagrają u siebie z Pogonią Skwierzyna. Do tego czasu, już na obiekcie przy ul. Olimpijskiej, czwartoligowcy z Gorzowa chcą zagrać dwa sparingi. Pierwszy z nich już jutro o godz. 18. Nasi piłkarze zmierzą się z Odrą Chojna ze szczecińskiej piątej ligi.

KADRA STILONU GORZÓW

bramkarze: Patryk Offman, Michał Młynarczyk, Mateusz Ćwienk; obrońcy: Bartosz Hajdasz, Przemysław Janas, Robert Kozioła, Adam Więckowski, Radosław Somrani, Bartosz Starościak, Jakub Rosołowicz, Sebastian Żłobiński; pomocnicy: Paweł Cierach, Grzegorz Bajko, Michał Sławiński, Dawid Kaniewski, Alan Błajewski, Adam Baniewicz; napastnicy: Mateusz Arcimowicz, Adrian Wieczorek, Mieszko Trachimowicz, Bartłomiej Szamotulski.