Sport.pl

Chłopcy z Misia na ósmym miejscu w Polsce, młodzicy w półfinale, a seniorzy Stali z nowym trenerem [ZDJĘCIA]

To był gor±cy weekend dla naszych piłkarzy ręcznych. Misie z rocznika 2003 pod wodz± Pawła Cichonia walczyły w finale z najlepszymi w Polsce, młodzicy w Gorzowie skutecznie bili się o półfinał w swojej kategorii wiekowej. Zespół 15-latków prowadzili Janusz Szopa i Łukasz Bartnik. Od nich mamy nowiny dotycz±ce seniorskiego zespołu Stali Gorzów. Trener Szopa wyjawił się, że już nie będzie pracował z pierwszym zespołem. Ma go zast±pić inny gorzowianin Dariusz Molski, który wła¶nie wygrał pierwsz± ligę z drużyn± z Elbl±ga.
Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdĽ nas na Facebooku!

Po reaktywacji męskiej piłki ręcznej w barwach Stali Gorzów, nasz zespół prowadzony przez Janusza Szopę (przy okazji dziękujemy za współpracę i kawał dobrej roboty) wywalczył dwa awanse, najpierw wygrał trzeci± ligę, a ostatnio także drug±. Na zapleczu ekstraklasy zespołem ma pokierować Dariusz Molski. Szopa nadal będzie koordynował szkolenie młodzieży, ma także stworzyć zespół rezerw, który wyst±pi w trzeciej lidze, prawdopodobnie dolno¶l±skiej. - To będzie poligon do¶wiadczalny dla chłopaków z kategorii juniora i tych, którzy nie załapi± się do pierwszego składu - opowiadał gorzowski szkoleniowiec. - Równolegle juniorzy będ± też brali udział w swoich rozgrywkach, ale tam grania nie ma zbyt wiele, dlatego taka liga z bardziej do¶wiadczonymi przeciwnikami bardzo im się przyda. Decyzje po męsku przyjmuję na klatę i pracuję dalej. Piłka ręczna w Stali zyskała porz±dne zaplecze i niech dalej pod tymi skrzydłami ro¶nie w siłę. A do pierwszej ligi może jeszcze kiedy¶ wrócę, taki jest los nasz los, trenerów.

Przy seniorskiej drużynie Szopie pomagał na boisku i ławce rezerwowych Łukasz Bartnik. On też podj±ł ważn± decyzję. - Chcę skupić się na pracy trenerskiej, a to oznacza, że definitywnie rezygnuję z gry - powiedział 35-latek. - Na pewno będę prowadził jedn± z grup w UKS Mi¶, a na propozycje co do pierwszego zespołu jestem jak najbardziej otwarty. Na razie jednak takich rozmów nie było, pewnie dojdzie do nich w najbliższym czasie, gdy nowy szkoleniowiec pojawi się w Gorzowie.

55-letni Molski ostatni raz pracował z gorzowsk± drużyn± sze¶ć lat temu. W grudniu 2010 r. rozstał się z zamykaj±cym wtedy tabelę w ekstraklasie AZS AWF. - Czarny humor w takim momencie może być taki, że i tak długo wytrzymałem, przecież wszyscy widzieli w jakich specyficznych warunkach przyszło mi pracować - opowiadał wtedy trener "Wyborczej". Dalej była męska Nielba W±growiec i żeńska Pogoń Baltica Szczecin, a ostatnio Meble Wójcik Elbl±g. Z tymi ostatnimi Molski wła¶nie wygrał pierwsz± ligę.

Młodzicy UKS Mi¶ wygrali dwa mecze w ćwierćfinale centralnych rozgrywek o Puchar Prezesa ZPRP, czyli tak naprawdę mistrzostw Polski roczników 2001 i 2002 (kiedy kto¶ pójdzie po rozum do głowy i zmieni tę nazwę?!), a w starciu o pierwsze miejsce ulegli MKS Poznań 27:29 i półfinał zagraj± poza Gorzowem. - Cel chłopacy zrealizowali i rozegrali dobry turniej - podsumował Łukasz Bartnik. - Nie wiem, co mog± zwojować dalej, bo w najmłodszych kategoriach ważne jest na kogo trafisz na danym szczeblu rywalizacji. Ta ekipa ma potencjał, cały czas musi jednak pracować nad jego wykorzystywaniem, nad wypracowaniem narzędzi, które pozwol± być im jeszcze groĽniejsz± drużyn± w ataku i twardsz± w obronie. Młodzicy maj± lidera z prawdziwego zdarzenia, czyli Michała Olejniczaka. Jako zespół Misie ugraj± jednak jeszcze więcej, gdy on nie będzie w pojedynkę dĽwigał ofensywy na swoich plecach. Widać, że obrona przeciwnika skupia się wła¶nie na nim, a wtedy jest pole do popisu dla innych. Zespół zagrał trzy fajne mecze i my¶lę, że nie powiedział jeszcze na poziomie centralnym ostatniego słowa.

Odpowiadaj±cy i za młodzików i za chłopców Paweł Cichoń w ten weekend był z młodsz± drużyn± na finałowym turnieju z udziałem o¶miu ekip, też o Puchar Prezesa ZPRP. W Kępnie Misie nie wygrały żadnego meczu, ale w grupie grały jak równy z równym z póĽniejszymi srebrnymi i br±zowymi medalistami. - Pewnie niektórzy będ± się zastanawiać, czy jeste¶my na tylko czy aż ósmym miejscu. Uważam, że dotarcie do ¶cisłego finału zawsze jest sukcesem - stwierdził nasz trener.

A my tym wszystkim młodym chłopcom życzymy, aby pracowali i walczyli dalej, a za parę lat stanowili o sile dorosłej Stali Gorzów, w której piłka ręczna zyskała w naszym mie¶cie godne oparcie i szansę na porz±dny rozwój.

WYNIKI PÓŁFINAŁU MŁODZIKÓW W GORZOWIE:

MKS Poznań - MKS Brodnica 31:20 (14:13), UKS Mi¶ Gorzów - Gwardia Koszalin 32:22 (13:12), Gwardia Koszalin - MKS Poznań 25:30 (10:14), UKS Mi¶ Gorzów - MKS Brodnica 31:27 (18:14), MKS Brodnica - Gwardia Koszalin 28:27 (15:15), UKS Mi¶ Gorzów - MKS Poznań 27:29 (14:14).

1. MKS Poznań 3690:72
2. UKS Miś Gorzów3590:78
3. MKS Brodnica3475:89
4. Gwardia Koszalin3374:90
WYNIKI GORZOWIAN W FINALE PUCHARU ZPRP CHŁOPCÓW:

faza grupowa: KSSPR Końskie - UKS Mi¶ Gorzów 21:15 (8:10), Chrobry Głogów - UKS Mi¶ 18:14 (11:8), UKS Mi¶ - MDK Bartoszyce 15:17 (9:9);

o miejsca 5-8: Pogoń 1945 Zabrze - UKS Mi¶ 18:15 (10:11)

o 7. miejsce: MDK Bartoszyce - UKS Mi¶ 24:16 (12:12)

o 1. miejsce: Vive Kielce - KSSPR Końskie 20:18 (13:12)

o 3. miejsce: Chrobry Głogów - Iskra Bydgoszcz 27:23 (16:12)

Więcej o: