Sport.pl

Będzie słońce i ligowy żużel. A ściganie? Sparta podejmie Stal

Pięciu uczestników sobotniego otwarcia cyklu Grand Prix 2016 prosto ze Słowenii przyjedzie do Poznania. Tam Sparta Wrocław 1 maja podczas meczu PGE Ekstraligi ze Stalą Gorzów nareszcie otworzy swój tymczasowy, domowy tor.
Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Wrocławianie tułają się drugi sezon, bo Stadion Olimpijski jest remontowany. Ma być gotowy w 2017 roku na World Games, gdzie obok kajaków polo, pływania w płetwach, przeciągania liny, bilarda i sumo, znalazł się także żużel. Mówi się, że Sparta powrót na swój tor będzie także próbowała uczcić piątym w historii mistrzostwem Polski.

W trwających właśnie rozgrywkach ekipa Piotra Barona nie wygląda na głównego kandydata do ligowego złota, ale pamiętając poprzedni sezon - Sparta przegrała dopiero w finale z Unią Leszno - lepiej do papierowych rozważań za mocno się nie przywiązywać.

Nasi niedzielni rywale, którzy w 2016 r. korzystają ze stadionu w Poznaniu, przez kapryśną aurę rozegrali do tej pory tylko jeden mecz - przegrali z GKM w Grudziądzu 43:47. Ich liderem ma być znów mistrz świata Tai Woffinden, wspierany przez Macieja Janowskiego i młodego, ale niezwykle utalentowanego Maksyma Drabika. Nowi w składzie to 23-latek z Bydgoszczy Szymon Woźniak i Australijczyk Nick Morris. - Pamiętamy, że te wrocławskie spotkania nie należały do porywających - mówił trener Stali Stanisław Chomski. - Liczył się start, a potem jak najszybszy dojazd do ścieżki przy krawężniku. Kto tam się znalazł pierwszy to wygrywał. Myślę, że gospodarze podobnych atutów będą szukali na poznańskim torze. Pamiętajmy jednak, że przez pogodę sprawdzą się u siebie w prawdziwej walce dopiero pierwszy razy. Moi zawodnicy też są w formie. Myślę, że tak jak w Lesznie, mocno postawimy się przeciwnikowi. Przy okazji chciałbym, żeby kibice zobaczyli także fajne ściganie. W końcu to jest mecz telewizyjny, a i fanów na trybunach też pewnie nie zabraknie, bo pogoda nareszcie przestaje przeszkadzać żużlowcom.

BETARD SPARTA WROCŁAW - STAL GORZÓW

Niedziela 1 maja, godz. 17, stadion Golęcin w Poznaniu, ul. Warmińska 1, transmisja w nSport+

STAL: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Matej Zagar, 4. Przemysław Pawlicki, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Bartosz Zmarzlik, 7. Adrian Cyfer.

SPARTA: 9. Tai Woffinden, 10. Vaclav Milik, 11. Tomasz Jędrzejak, 12. Szymon Woźniak, 13. Maciej Janowski, 14. Damian Dróżdż, 15. Maksym Drabik.

PROGRAM 4. KOLEJKI:

niedziela 1 maja:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Stal Gorzów

godz. 17 Get Well Toruń - Unia Tarnów

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 ROW Rybnik - MrGarden GKM Grudziądz

1. Stal Gorzów24+28
2. MrGarden GKM Grudziądz34+6
3. Unia Tarnów22-18
4. Fogo Unia Leszno32-2
5. Get Well Toruń22+2
6. Falubaz Zielona Góra22-9
7. ROW Rybnik10-3
8. Betard Sparta Wrocław10-4
Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

ZALEGŁY MECZ 1. KOLEJKI:

piątek 6 maja:

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 5. KOLEJKI:

niedziela 8 maja:

godz. 17 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Falubaz Zielona Góra

godz. 17 Fogo Unia Leszno - ROW Rybnik

godz. 19.30 nSport+ Stal Gorzów - Get Well Toruń

godz. 19.30 Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Więcej o: