Raz, dwa, trzy... Siedem zwycięstw z rzędu lidera!

Nasi piłkarze ręczni jeszcze raz poradzili sobie na trudnym wyjeździe. Stal Gorzów, dzięki piorunującej końcówce, pokonuje rezerwy SMS w Gdańsku 30:26 i dalej samodzielnie przewodzi w pomorskiej drugiej lidze.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Naszej drużynie drugi raz w tym miesiącu wypadł wyjazd do Gdańska. Znów w niezbyt fortunnym terminie. - Mogliśmy wymóc na gospodarzach inne pory rozgrywania spotkań, ale poszliśmy im na rękę, mając świadomość, że właśnie w tym czasie mogą wejść do hali - opowiadał trener Stali Janusz Szopa. - Z rezerwami Wybrzeża [zwycięstwo 47:24] zmierzyliśmy się przed południem w sobotę, do SMS jedziemy w niedzielne popołudnie, gdzie chłopacy już myślą o poniedziałkowej pracy. Musimy sobie jednak poradzić z przeciwnościami i skupić się, bo czeka nas znacznie trudniejsze wyzwanie niż podczas wcześniejszej podróży do Gdańska.

Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie przez przypadek jest w czołówce tabeli, w początkowych minutach drugiej połowy bezbłędnie wykorzystała kryzys gorzowian i przy prowadzeniu trzema bramkami gospodarze z pewnością mieli nadzieję, że jako pierwsi w tym sezonie ograją stalowców. Wtedy jednak lider wziął się w garść. Dobre interwencje bramkarza, twarda obrona, więcej dokładności w ataku i za chwilę mieliśmy w tym spotkaniu remis, a ostatnie 10 minut to już pełna kontrola tego starcia przez nasz zespół. Brawo!

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu, teraz mamy chwilę na złapanie głębszego oddechu, naładowanie akumulatorów na drugą część pierwszej rundy, gdzie z powodzeniem możemy dalej budować tę imponującą serię i w ten sposób wzmacniać pozycję lidera. Stal następny mecz z Energetykiem Gryfino, na prośbę gości ostatecznie zagra w środę 11 listopada o godz. 16. Większość meczów 8. kolejki jest zaplanowanych na 14 listopada.

SMS II GDAŃSK - STAL GORZÓW 26:30 (14:16)

STAL: Nowicki, Szot - M. Stupiński 6, Baraniak 6, Zając 4, Bartnik 3, Kłak 3, Góral 3, Śramkiewicz 2, Książkiewicz 1, Kubacki 1, Kminikowski 1, Gałat, Polak.

WYNIKI Z 7. KOLEJKI:

SMS II Gdańsk - Stal Gorzów 26:30, Borowiak Czersk - Wybrzeże II Gdańsk 28:25, Cartusia Kartuzy - Henri Lloyd Brodnica 25:26, Szczypiorniak Olsztyn - Tytani Wejherowo 33:25, Gwardia Koszalin - AZS UKW Bydgoszcz 32:28, LKS Kęsowo - Sambor Tczew 31:25, GKS Żukowo - Energetyk Gryfino 39:21.