Junior ze Stali jeszcze raz wygrywa z kadrą

To były bardzo udane zawody żużlowe na gdańskim torze i trzecie w tym roku zwycięstwo Polaków w ramach cyklu pojedynków pod nazwą Polish Speedway Battle. Biało-czerwoni pokonali Byłe Gwiazdy Wybrzeża 50:40, a dla naszej kadry 9+1 pkt dołożył Bartek Zmarzlik ze Stali Gorzów.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Organizatorzy zawodów zadbali o wysoki poziom widowiska, ściągając do Gdańska wciąż aktualnego rekordzistę toru Darcy Warda, a także byłego mistrza świata Nickiego Pedersena. Jedynym żużlowcem w stawce, który obecnie reprezentuje barwy Wybrzeża, był niespełna 44-letni Magnus Zetterstroem. Drużynę Gwiazd Wybrzeża poprowadził były jeździec klubu znad morza, legendarny Marvyn Cox, który przed meczem przejechał kilka okrążeń wraz z Jarosławem Olszewskim.

W ostatniej chwili okazało się, że w zawodach nie pojedzie Tomasz Gollob, któremu odnowiła się kontuzja lewej nogi. Jego miejsce zajął Sebastian Ułamek. Sam Gollob przepraszał kibiców, że nie będzie mógł wystąpić, ale wolał nie ryzykować pogłębienia urazu.

Gdańszczanie ścigają się aktualnie w drugiej lidze żużlowej, zatem tego typu zawody są dla miejscowych kibiców czymś wyjątkowym. W sobotnie popołudnie na stadionie przy Długich Ogrodach zasiadło około 4 tys. fanów czarnego sportu, a wśród nich trzech piłkarzy Lechii Gdańsk: Grzegorz Kuświk, Bartłomiej Pawłowski i Łukasz Budziłek. Przed spotkaniem uczczono pamięć bohaterów uczestniczących w Powstaniu Warszawskim, a także wysłuchano hymnu Polski.

Sam mecz na początku był wyrównany, jednak z biegiem czasu przewagę zaczęli osiągać biało-czerwoni. Gdańskim kibicom przypomniał się przede wszystkim Ward, który wręcz latał po torze, po słabych startach przebijał się z końca stawki na lepiej punktowane pozycje. Australijczyk, który pauzował dziesięć miesięcy po tym jak przed Grand Prix Łotwy w jego organizmie wykryto alkohol, w żadnym biegu nie odpuszczał, przez co raz przeszarżował, powodując upadek Grzegorza Zengoty. Już za tydzień zobaczymy Warda w Gorzowie, w derbowym starciu z Falubazem Zielona Góra. Goście zapowiadają, że pojedzie również Patryk Dudek, któremu właśnie w niedzielę 9 sierpnia kończy się zawieszenie za doping.

Chwilę w gdańskim pojedynku najlepszych ustawień motocykla szukał ze swoim teamem Bartek Zmarzlik (zaczął mecz od zera), ale... - W końcówce zawodów był już nie do złapania. Po to właśnie spotykamy się z wysokiej klasy rywalami, aby nasza młodzież, też już ścigająca się na dobrym poziomie, zbierała cenne doświadczenia na różnych torach - powiedział trener żużlowej reprezentacji Marek Cieślak.

Pod tym linkiem znajdziecie wszelkie informacje o sprzedaży wejściówek na 9 sierpnia, czyli ligowe derbowe starcie Stali Gorzów z Falubazem Zielona Góra.

POLSKA - BYŁE GWIAZDY WYBRZEŻA 50:40

POLSKA: Maciej Janowski 11 (3,3,3,0,2), Krystian Pieszczek 5 (1,1,1,1,1), Grzegorz Zengota 8+2 bonusy (2,1,0,2,3), Przemysław Pawlicki 7+1 (1,2,1,3,0), Bartosz Zmarzlik 9+1 (0,2,1,3,3), Krzysztof Buczkowski 10 (3,3,0,3,1).

BYŁE GWIAZDY WYBRZEŻA: Magnus Zetterstrom 4+1 bonus (d,0,2,2,0), Darcy Ward 11 (2,3,3,w,3), Bjarne Pedersen 4 (0,0,0,2,2), Nicki Pedersen 8 (3,1,2,d,2), Sebastian Ułamek 7+2 (1,2,2,1,1), Kenneth Bjerre 6+1 (2,0,3,1,0).

Trzech stalowców w jednym z najmocniej obsadzonych turniejów sezonu