W domu mamy uciec ze strefy spadkowej. Jedziemy z Tarnowem od 19.30

Stal Gorzów w najbliższe niedziele ma w terminarzu mecze ligowe na swoim torze - z Unią Tarnów i GKM Grudziądz. - Jedziemy o spokojne głowy, wyrwanie się z niebezpiecznych miejsc w ligowej tabeli - powiedział trener stalowców Stanisław Chomski.
Dopiero na koniec pierwszej rundy fazy zasadniczej w PGE Ekstralidze gorzowianie coś wygrali. Pokonali PGE Stal Rzeszów 55:35. - Tym razem skala trudności znacznie pójdzie w górę, ale i my staramy się, aby drużyna zanotowała progres - opowiadał trener Stanisław Chomski. - Unię, która w poprzednim sezonie wywiozła z Gorzowa komplet punktów, a potem odebrała brązowe medale, do walki poprowadzi aktualnie trzeci w klasyfikacji najlepszych jeźdźców ekstraligi, rewelacyjny na każdym torze Martin Vaculik. Kenneth Bjerre potrafi ścigać się na wyjazdach, a Artur Mroczka, który przecież był zawodnikiem Stali, jest nieobliczalny. Właściwie pod każdym numerem czeka nas poważne wyzwanie, mam jednak nadzieję, że sobie z nimi fajnie poradzimy.

Szkoleniowiec Stali nie będzie miał na treningach całego zespołu, z niepokojem spogląda też w niebo, bo po słonecznych dniach, tym razem w Gorzowie mamy więcej zimna oraz deszczu. - I trudno będzie w każdy dzień przygotować taką nawierzchnię, na której zawodnicy pojadą w niedzielę - przyznał Chomski. - Wierzę jednak, że Matej Zagar wszystko, co najgorsze ma już za sobą, a Krzysztof Kasprzak po niezłych występach przeciwko Rzeszowowi i ostatnio w Szwecji, osiągnął minimum przyzwoitości i teraz krok po kroku będzie szedł w górę. W Tarnowie przegraliśmy 40:50 i oczywiście chodzi po głowie jeszcze trzeci, bonusowy punkt, ale najpierw dobrze zacznijmy rewanż, uciekajmy Unii, aby dalej nabierać pewności siebie. Wtedy będzie można poważnie celować w kompletną zdobycz i wyrwanie się z niebezpiecznych miejsc w tabeli.

Kluczowi w najbliższych ligowych starciach mogą być gorzowscy juniorzy. Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer właśnie wygrali półfinały młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski. Pierwszy wygrał pięć wyścigów w Opolu, a drugi w Częstochowie. - Ciężka praca daje efekty, a ci chłopacy na pewno nie unikają wysiłku i w to, co robią, wkładają całego siebie, co przy odrobinie zaufania na pewno pozytywnie wpłynie na ich rozwój. Tarnów, Grudziądz, potem następne pojedynki, same ważne, bo innych już dla nas nie ma. Bardzo na Bartka i Adriana liczę i jestem pewien, że bez wielkiej presji obaj dorzucą dla Stali sporo punktów. Plan maksimum to 28 czerwca w naszym dorobku o sześć punktów więcej. I widoczna poprawa w postawie całej drużyny, bo lepszą atmosferę już widać, wygrana zawsze daje ulgę, zdejmuje część presji, dodaje pewności siebie. Morale trzeba dalej budować w niełatwych starciach z walczącymi o swoje cele ekipami Unii i GKM - zakończył gorzowski szkoleniowiec.

MONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW - UNIA TARNÓW

Niedziela - godz. 19.30, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport+.

UNIA T.: 1. Martin Vaculik, 2. Artur Mroczka, 3. Kenneth Bjerre, 4. Wiktor Kułakow, 5. Janusz Kołodziej, 6. Ernest Koza, 7. Arkadiusz Madej.

STAL G.: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Linus Sundstrom, 11. Matej Zagar, 12. Piotr Świderski, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Bartosz Zmarzlik, 15. Adrian Cyfer.

PROGRAM 9. KOLEJKI:

niedziela 21 czerwca:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - KS Toruń

godz. 19.30 nSport+ MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów - Unia Tarnów

godz. 19.30 MrGarden GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno

środa 22 lipca: PGE Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

1. Fogo Unia Leszno710+42
2. Betard Sparta Wrocław79+64
3. KS Toruń79+28
4. Falubaz Zielona Góra68+4
6. MrGarden GKM Grudziądz76-82
7. PGE Stal Rzeszów74-24
8. MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów72-35
Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.