Stal kończy fatalną passę w lidze. "Niech ta kropla drąży skałę" [GALERIA Z MECZU]

- Niewiele jeszcze zdziałaliśmy, ale zrobiliśmy ważny krok mentalny, mozolnie i przy wielkim ciśnieniu skutecznie popracowaliśmy na to najtrudniejsze zwycięstwo, bo przecież staliśmy pod ścianą. Rzeszów walczył, miał liderów, daliśmy jednak radę. Niech ta kropla drąży skałę - powiedział po zwycięstwie nad PGE Stalą trener gorzowian Stanisław Chomski. Stalowcy zostają na ostatnim miejscu w tabeli, 14 czerwca czeka ich trudny mecz w Toruniu.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Na zakończenie pierwszej rundy PGE Ekstraligi stalowcy nareszcie zakończyli serię sześciu porażek i zrobili to w budującym stylu. Pod tym linkiem nasza relacja z meczu dwóch Stali.

- Na torze mamy więcej możliwości, jest lepiej, ale musimy pamiętać, że jeszcze wiele się nie wydarzyło. Potrzebujemy dużo więcej niż tylko jednego zwycięstwa - mówił Matej Zagar. Słoweniec był jednym z najskuteczniejszych żużlowców gospodarzy. - Ten sezon tak na dobre zaczął się dla nas dopiero dwa tygodnie temu. Ostatnio ciężko pracowaliśmy na swoim torze i było widać tego efekty. Jest lepiej w drużynie, każdy znów się wspiera. Teraz tylko potrzeba jeszcze szybszych motocykli i kolejnych wygranych, bo wciąż jesteśmy na ostatnim miejscu w tabeli. Wierzę jednak, że druga runda już zdecydowanie będzie nasza, chcemy zbierać w niej nie tylko zwycięstwa, ale i bonusy.

Było wyraźnie słychać, jak wielki kamień spada z serc stalowców i kibiców. Cieszy, że gorzowianie zaczęli się odradzać w naprawdę bardzo dobrym spotkaniu. Wszyscy chwalili przygotowanie toru, po 10. wyścigu po wielu miesiącach przerwy, znów zaczęły się otwierać szybkie, przejezdne ścieżki przy bandzie. Było gdzie się rozpędzić, wyminąć przeciwnika i dzięki temu obejrzeliśmy przednie widowisko. - Miało być jeszcze trochę inaczej, ale wciąż pobieram ekspresową lekcję tego toru, bo przecież nie było mnie w Gorzowie sześć lat - powiedział trener Stali Stanisław Chomski. - Presja była wielka i było to widać w pierwszych biegach. Po tylu porażkach musiały być nerwy. Dalej jednak pokazaliśmy się jako drużyna z prawdziwego zdarzenia. Pomagaliśmy sobie na torze, jechaliśmy cały czas z zębem, nie zbieraliśmy zer. Cieszymy się, bo ruszyliśmy z miejsca.

Liczymy, że żółto-niebiescy pójdą za ciosem 14 czerwca w Toruniu i stworzą tam bardzo dobre widowisko, które zresztą będzie można obejrzeć w telewizji. A potem Stal czekają tydzień po tygodniu mecze w domu z Tarnowem i Grudziądzem. Tam już koniecznie trzeba bić się o pełną pulę i wyczekiwaną ucieczkę ze strefy spadkowej. - A co powiecie, jeśli do końca wygramy wszystkie mecze? To jest żużel, tego nie wie nikt - zakończył Zagar, ewidentnie podbudowany bardzo dobrym występem na domowym torze. Jak widać, optymizm w naszej ekipie błyskawicznie skoczył w górę. Jeśli nawet nie będzie samych zwycięstw, to zawsze wolimy tak wojujący zespół Stali niż ten ze spuszczonymi głowami, który z różnych powodów i nieporozumień zgubił tyle punktów w pierwszej części sezonu...

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plMONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW - PGE STAL RZESZÓW 55:35

STAL G.: Niels Kristian Iversen 12+1 bonus (2,2,3,3,2), Linus Sundstrom 4+2 (1,1,1,1), Matej Zagar 11 (2,3,t,3,3), Piotr Świderski 3+2 (w,2,1,0,-), Krzysztof Kasprzak 9+1 (2,0,3,2,2), Bartosz Zmarzlik 12+1 (3,2,2,2,3), Adrian Cyfer 4+2 (2,1,1).

STAL RZ.: Peter Ljung 0 (0,0,-,-), Karol Baran 5 (3,t,2,0,w), Dawid Lampart 3 (1,1,0,-,1), Greg Hancock 11 (3,3,2,1,2,0), Peter Kildemand 11+1 bonus (3,w,3,3,1,1), Artur Czaja 4 (0,1,3,0,0), Krystian Rempała 1 (1,0,0).

WYNIKI Z 7. KOLEJKI:

MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów - PGE Stal Rzeszów 55:35, Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno 57:32, Unia Tarnów - KS Toruń 50:40, MrGarden GKM Grudziądz - Falubaz Zielona Góra 47:43.1. Fogo Unia Leszno710+42
2. Betard Sparta Wrocław79+64
3. KS Toruń79+28
4. Falubaz Zielona Góra68+4
5. Unia Tarnów66+3
6. MrGarden GKM Grudziądz76-82
7. PGE Stal Rzeszów74-24
8. MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów72-35
Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 8. KOLEJKI:

niedziela 14 czerwca:

godz. 17 nSport+ KS Toruń - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów

godz. 17 Unia Tarnów - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

godz. 19.30 Fogo Unia Leszno - PGE Stal Rzeszów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.