Trener Stali przed meczem z Rzeszowem: Stoimy pod ścianą, kolejna porażka nie wchodzi w grę

- Uczę się jeszcze domowego toru, bo mocno się zmienił od mojej ostatniej pracy w Gorzowie. Dużo w nim gliny, najlepszy jest, gdy przygotuje się przyczepną nawierzchnię, ale wiemy, jaka jest polityka ekstraklasy. Wysłuchałem zawodników i spróbujemy odzyskać ważny atut dla Stali. Rzeszów? Liczy się tylko zwycięstwo, innego scenariusza w czwartek sobie nie wyobrażam - powiedział Stanisław Chomski. Mecz żółto-niebieskich z PGE Stalą ruszy o godzinie 17.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Po samych porażkach, w siódmym pojedynku sezonu, zamykającym pierwszą rundę fazy zasadniczej, po którym na pewno jeszcze nie opuścimy ostatniego miejsca w tabeli PGE Ekstraligi, żużlowcy Stali przede wszystkim będą szukali... - Oczywiście punktów i pewnego zwycięstwa - mówił trener Stanisław Chomski. - Tutaj liczy się też coś więcej, nabranie wiary w siebie, również w ten zespół, który przecież zachował mistrzowski skład, wykonał w sezonie 2014 kawał znakomitej roboty. Tym razem wyszło inaczej, a w parkingu robiło się coraz ciszej. To oczywiste, bo porażki nie budują atmosfery. Staramy się wyrzucić to z głowy i razem z zawodnikami znaleźć sposób, aby wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie. Popatrzmy za siebie, takie kryzysy w sporcie to normalna sprawa. Ważne jak sobie z nimi radzisz.

Pod dwunastką za Tomka Gapińskiego znajdzie się Piotrek Świderski. - Dowiedział się o tym wcześniej, bo ja nie lubię castingu na treningach - wyjaśnił Chomski. - U mnie skład jest wybrany i jeśli nie ma sytuacji losowych, to wybrańcy mają czas, aby w skupieniu przygotować się do meczu. Piotrek dobrze pokazał się na treningach, niech to teraz powtórzy w meczu, a na pewno pomoże drużynie.

Bartek Zmarzlik tym razem trafił pod czternastkę i zacznie mecz z pól zewnętrznych. - Wspieram w ten sposób Adriana Cyfera, który stara się, ale ma trochę pecha, stracił swój dobry silnik i trochę pewności siebie - stwierdził szkoleniowiec Stali. - Bartek jest "w gazie", będzie miał nieco trudniej, ale musi sobie poradzić. Rozumie, że dobro drużyny jest najważniejsze. Musimy szukać dodatkowych punktów dla Gorzowa właśnie takimi ruchami.

Mimo napiętego kalendarza, stalowcom udało się porządnie potrenować na domowym torze. - I mam nadzieję, że to pomoże się wszystkim odbudować. Liczę, że Matej Zagar pojedzie co najmniej tak dobrze jak we Wrocławiu, czekamy na przyzwoity mecz Krzyśka Kasprzaka, który potrzebuje wsparcia i więcej spokoju, stabilizacji i ruszenia do przodu krok po kroku. Ważnym punktem Stali ma być też Linus Sundstrom, szybki w meczu ze Spartą, ale pechowo przejeżdżający pierwszy wiraż. Na swoim torze będzie miał optymalne warunki, takie jakie lubi. On też może dać fajne punkty. Rzeszów również wie, o co jedzie. W Gorzowie może sobie wygrać dużo spokoju. Dla mnie jednak nie ma innego scenariusza jak nasze zwycięstwo. Kiedy jak nie teraz mamy ruszyć z miejsca. I ruszymy. Choćby dlatego, że ta drużyna nie została całkowicie skreślona. Była krytyka, ale i mimo wszystko cały czas wsparcie, to naprawdę budujące - zakończył Chomski.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plMONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW - PGE STAL RZESZÓW

Czwartek - godz. 17, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

STAL RZ.: 1. Peter Ljung, 2. Karol Baran, 3. Dawid Lampart, 4. Greg Hancock, 5. Peter Kildemand, 6. Artur Czaja, 7. Krystian Rempała.

STAL G.: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Linus Sundstrom, 11. Matej Zagar, 12. Piotr Świderski, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Bartosz Zmarzlik, 15. Adrian Cyfer.

PROGRAM 7. KOLEJKI:

czwartek 4 czerwca:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

godz. 17 MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów - PGE Stal Rzeszów

godz. 19.30 nSport+ Unia Tarnów - KS Toruń

godz. 19.30 MrGarden GKM Grudziądz - Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.1. Fogo Unia Leszno610+67
2. KS Toruń69+38
3. Falubaz Zielona Góra58+8
4. Betard Sparta Wrocław67+39
5. MrGarden GKM Grudziądz64-86
6. PGE Stal Rzeszów64-4
7. Unia Tarnów54-7
8. MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów60-55
Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 8. KOLEJKI:

niedziela 14 czerwca:

godz. 17 nSport+ KS Toruń - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów

godz. 17 Unia Tarnów - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

godz. 19.30 Fogo Unia Leszno - PGE Stal Rzeszów