Zmarzlik będzie walczył o światowe medale. Teraz liczy się tylko Wrocław

I nie ma znaczenia, że w sobotę został odwołany SEC Challenge w słoweńskiej Lendawie, gdzie mieli się ścigać m.in. Linus Sudstrom ze Stali Gorzów oraz Tomasz Jędrzejak i Vaclav Milik z wrocławskiej drużyny. Od tych zawodów były uzależnione mecze ligowe w Polsce, ale tor jest w tak złym stanie, że nie ma szans, aby ostatnia kwalifikacja do mistrzostw Europy pojechała w niedzielę. Zatem stalowcy ruszą do Wrocławia. Na mecz o tlen, o życie, o wszystko...
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Bez przeszkód odbyły się zawody na Słowacji, a konkretnie w Żarnowicy, gdzie Bartek Zmarzlik wywalczył sobie stałą przepustkę do finałów indywidualnych mistrzostw świata juniorów - 11 lipca w Lonigo (Włochy), 15 sierpnia w Lublinie i 19 września w Pardubicach (Czechy). Nasz 20-latek uzbierał 14 pkt. W pierwszym swoim starcie przegrał z Rosjaninem Sergiejem Łogaczowem, a w pojedynku o zwycięstwo w turnieju, mając już wcześniej awans w garści, Zmarzlik uległ Duńczykowi Andersowi Thomsenowi. Niech dobrą wróżbą dla Stali będzie wygrana Bartka z Maksymem Drabikiem, młodym żużlowcem Sparty, który zajął szóste miejsce i odpadł z dalszej rywalizacji.

- Z Bartkiem nie ma żadnego problemu, jestem pewien, że również we Wrocławiu ten utalentowany i bardzo waleczny chłopak zrobi swoje - powiedział trener Stali Stanisław Chomski, który kolejną pracę w gorzowskiej drużynie zaczyna od dwóch trudnych, wyjazdowych starć, stając przy sterach ekipy z ostatniego miejsca w tabeli PGE Ekstraligi. Pięć meczów i pięć porażek. Mistrz Polski ma się bardzo źle.

- To nigdy nie jest łatwy czas, próbujemy wyrzucić z głowy to, co było, i choć chwilę, w spokoju, popracować nad tym, co nas czeka. W dniach z dużą ilością startów trudno planować jakąś wielką ilość treningów, a trzeba tak ułożyć kalendarz, aby ten czas maksymalnie wykorzystać - mówił Chomski. - Co będzie we Wrocławiu? Bardzo trudny mecz, bo gospodarze są mocną drużyną, a ostatnio jadą głównie u siebie, a więc mieli sporo szans, aby dopasować się do nawierzchni. Na pewno wiele zmienia przeniesienie z powodu remontu stadionu maszyny startowej w inne miejsce. W takim momencie liczę na efekt nowości, który czasami sprawia, że czytanie toru tu i teraz daje lepsze efekty niż grzebanie w notatkach.

Koncentracja, zaangażowanie, walka na całego... Takie zapowiedzi niewiele dadzą, jeśli Stal natychmiast nie odzyska swoich liderów - Mateja Zagara i Krzysztofa Zagara. Pierwszy był w Zielonej Górze chory, wszystkie wyścigi przegrał na 1:5. Kapitan gorzowskiej drużyny po meczu z Falubazem pojechał do Szwecji i tam w Elitserien nie zdobył żadnego punktu. - To oczywiście musi niepokoić, ale nie ma prawa nam odbierać nadziei na lepsze jutro. To są żużlowcy ze światowej czołówki, którzy wszystkie siły powinni skupić na pokonaniu przejściowych trudności. Staramy się im pomóc, poszukać przyczyn problemów. Ważne, aby widzieli swoje błędy, przestali je powielać. Oby już we Wrocławiu, gdzie naprawdę nie będzie łatwo. Tam Stali musi rzucić do walki każde ogniwo z mistrzowskiego składu - zakończył Chomski.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plBETARD SPARTA WROCŁAW - MONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW

Niedziela - godz. 17, Stadion Olimpijski we Wrocławiu, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35

STAL: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Linus Sundstrom, 3. Matej Zagar, 4. Tomasz Gapiński, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Bartosz Zmarzlik, 7. Adrian Cyfer.

SPARTA: 9. Tai Woffinden, 10. Vaclav Milik, 11. Tomasz Jędrzejak, 12. Michael Jepsen Jensen, 13. Maciej Janowski, 14. Adrian Gała, 15. Maksym Drabik.

PROGRAM 6. KOLEJKI:

niedziela 31 maja:

godz. 17 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów

godz. 17 KS Toruń - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ PGE Stal Rzeszów - Unia Tarnów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.1. Fogo Unia Leszno58+49
2. Falubaz Zielona Góra48+26
3. KS Toruń57+10
4. Betard Sparta Wrocław55+29
5. Unia Tarnów44-3
6. MrGarden GKM Grudziądz54-58
7. PGE Stal Rzeszów52-8
8. MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów50-45
Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 7. KOLEJKI:

czwartek 4 czerwca:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

godz. 17 MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów - PGE Stal Rzeszów

godz. 19.30 nSport+ Unia Tarnów - KS Toruń

godz. 19.30 MrGarden GKM Grudziądz - Falubaz Zielona Góra