"Stanley" wrócił do domu, pomoże ugasić pożar w Stali Gorzów

58-letni Stanisław Chomski poprowadzi drużynę aktualnych żużlowych mistrzów Polski. - Same porażki? Dla trenera to nie jest jakaś wyjątkowa sytuacja. Razem z zawodnikami spróbujemy zaradzić ich bolączkom i przywrócić gorzowskiemu zespołowi atut własnego toru. Nawet z najgorszego kryzysu jest jakieś wyjście - powiedział doświadczony szkoleniowiec, który zastąpił Piotra Palucha.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Czesław Czernicki, Sławomir Kryjom, Stanisław Chomski... Te nazwiska pojawiły się po pierwszej porażce Stali na swoim torze z Lesznem, ale wtedy jeszcze z gorzowskiego klubu popłynął komunikat, że trener Piotr Paluch jest bezpieczny. Minął tydzień, przeżyliśmy drugą przegraną w domu, z Toruniem. Ekipa mistrza Polski, zamykająca tabelę PGE Ekstraligi, w tym momencie już zatrzęsła się w posadach, a na giełdzie nazwisk od ostatniego poniedziałku na poważnie pozostało tylko to ostatnie.

Paluch został przesunięty do pracy z młodzieżą i ma również współdziałać z trenerem pierwszego zespołu Stali. Stanisław Chomski zastaje także drużynę z zawieszonymi przez zarząd klubu za słabe wyniki Krzysztofem Kasprzakiem i Matejem Zagarem. Obaj jednak nie obrazili się na klub, biorą udział w treningach. Wiedzą, że wiele zawalili.

Chomski jest wychowankiem Stali Gorzów, jako żużlowiec zdobył w żółto-niebieskich barwach trzy tytuły Drużynowego Mistrza Polski. Jako trener pracował już w gorzowskim klubie w latach 1987-1995 i 1999-2009. W 2007 roku dał sobie radę w jednej z najtrudniejszych misji w historii klubu - powrócił ze stalowcami do ekstraklasy. W poprzednim sezonie kierował zespołem z Torunia. - Nowy trener pierwszej drużyny oficjalnie rozpocznie swoją pracę od poniedziałku - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Zarząd dokonał wyboru spośród dwóch kandydatów. Żywimy nadzieję, że ten doświadczony szkoleniowiec, w duecie z Piotrem Paluchem, skieruje naszą drużynę na właściwe tory.

Chomski już zebrał gorzowskich żużlowców na domowym torze. Będzie z nimi rozmawiał, od razu szukał sposobów na poprawienie ich dyspozycji. Wiemy, że "Stanley" zaczął poprawianie Stali od wizyty u rodziny Zmarzlików. Znakomity ruch. Przecież Bartkowi w tym sezonie idzie doskonale, rady jego teamu mogą być bezcenne.

Na teraz Stal nadal jedzie na derby do Zielonej Góry jeszcze bez nowego szkoleniowca (program ma wypełnić kierownik Krzysztof Orzeł), a także bez Kasprzaka i Zagara. W pełnym składzie stalowcy mają wystąpić 31 maja we Wrocławiu. Czy do najbliższej niedzieli coś jeszcze może się zmienić? Kto wie. Z nową miotłą wszystko jest możliwe...

FALUBAZ ZIELONA GÓRA - MONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW

Niedziela - godz. 19.30, stadion przy ul. Wrocławskiej 69.

STAL: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Linus Sundstrom, 3. Piotr Świderski, 4. Tomasz Gapiński, 5. Craig Cook, 6. Adrian Cyfer, 7. Bartosz Zmarzlik.

FALUBAZ: 9. Jarosław Hampel, 10. Andreas Jonsson, 11. Grzegorz Walasek, 12. Aleksandr Łoktajew, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Alex Zgardziński, 15. Krystian Pieszczek.

PROGRAM 5. KOLEJKI:

niedziela 24 maja:

godz. 17 nSport+ Fogo Unia Leszno - KS Toruń

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - Unia Tarnów

godz. 19.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - PGE Stal Rzeszów

godz. 19.30 Falubaz Zielona Góra - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów1. Fogo Unia Leszno48+51
2. Falubaz Zielona Góra36+20
3. KS Toruń45+8
4. Unia Tarnów34+11
5. Betard Sparta Wrocław43+15
6. PGE Stal Rzeszów42-7
7. MrGarden GKM Grudziądz42-59
8. MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów40-39
Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 6. KOLEJKI:

niedziela 31 maja:

godz. 17 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów

godz. 17 KS Toruń - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ PGE Stal Rzeszów - Unia Tarnów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.