Kompletny Bartek czeka na przyjaciół kapitana

Bartosz Zmarzlik był bezbłędny w eliminacyjnym turnieju Złotego Kasku w Rawiczu. W piątek na gorzowskim torze ma wziąć udział w okolicznościowym meczu z okazji 15-lecia startów na żużlowych torach Krzysztofa Kasprzaka.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Pytanie tylko, czy w rozegraniu okolicznościowego, zaplanowanego na piątek pojedynku nie przeszkodzi pogoda, bo niestety w Gorzowie mamy załamanie pogody i sporo deszczu. Tak samo było w Pile, gdzie w czwartek udało się rozegrać tylko cztery wyścigi. Tam o finał Złotego Kasku miał walczyć Tomasz Gapiński. W pierwszym swoim starcie przyjechał na ostatniej pozycji.

W Rawiczu 15 pkt zdobył Bartek Zmarzlik. Awans do finału - 4 kwietnia w Lublinie - wywalczył razem z Przemysławem Pawlickim, Damianem Balińskim, Norbertem Kościuchem i Tobiaszem Musielakiem. Na dziesiątym miejscu ukończył zawody Piotr Świderski - 6 pkt.

W Krośnie wygrał zielonogórzanin Piotr Protasiewicz, a premię w postaci awansu zabrali także Daniel Jeleniewski, Sebastian Ułamek, Dawid Lampart i Karol Baran. 11. miejsce zajął Adrian Cyfer.

Przyjaciele jadą na jubileusz kapitana

Krzysztof Kasprzak świętuje 15 lat startów na żużlowych torach, od 2012 roku jeździ w Stali, został kapitanem gorzowskiej drużyny. Pomógł nam odzyskać ligowe złoto, został wicemistrzem świata. - Stal mnie odmieniła - mówił jubilat, który na piątkowy wieczór, na okolicznościowy mecz, zaprosił do Gorzowa swoich przyjaciół.

Gdy Kasprzak trafił do Stali, nikt nie przypuszczał, że zwiąże się z naszą drużyną na tyle lat. Początki Krzysztofa były trudne, żużlowiec przechodził z Tarnowa do Gorzowa w więcej niż przeciętnej formie. Potem jednak niespełna 31-letni zawodnik znów rósł w górę, a sezon 2014 był jak marzenie. Po 31 latach stalowcy znów zostali drużynowymi mistrzami Polski, "Kris" dopadł też wymarzone złoto indywidualnie, a w Grand Prix przegrał tylko z Gregiem Hancockiem. Po ostatnim wyścigu, wygranego 62:28 półfinale play-off z Falubazem Zielona Góra ogłosił, że w żółto-niebieskich barwach będzie startował jeszcze co najmniej przez trzy lata. - Myślę, że to nie była żadna niespodzianka, bo w trakcie fantastycznego dla mnie i dla Stali poprzedniego sezonu, ani przez chwilę nie myślałem, aby rezygnować z Gorzowa, szukać czegoś innego - wspomina Kasprzak. - W Stali dostałem drugie, sportowe życie, dlatego byłoby naprawdę dziwne, abym zaglądał do jakichkolwiek innych ofert. Trudny technicznie tor na stadionie im. Edwarda Jancarza uczy pokory, ale i otwiera przed tobą nowe, nieznane możliwości. Bardzo związałem się także z kibicami, ich niesamowicie pozytywne wsparcie, a nie niebezpieczną, zbyt wielką presję, czuje się na każdym kroku.

Kasprzak na swój jubileusz zaprosił m.in. Damiana Balińskiego, Rafała Okoniewskiego, Emila Sajfutdinowa i Martina Vaculika. Sam pojedzie w barwach Stali, która wystawia najmocniejszy skład, ze wszystkimi obcokrajowcami.

Zawody z okazji 15-lecia startów rozpoczną się na gorzowskim stadionie w piątek o godz. 17.30.

MONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW - PRZYJACIELE KRZYSZTOFA KASPRZAKA

PRZYJACIELE: 1. Damian Baliński, 2. Rafał Okoniewski, 3. Emil Sajfutdinow, 4. Krzysztof Buczkowski, 5. Martin Vaculik, 6. Tomasz Jędrzejak, 7. Norbert Kościuch, 8. Marcin Nowak.

STAL: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Piotr Świderski, 11. Matej Zagar, 12. Tomasz Gapiński, 13. Niels Kristian Iversen, 14. Bartosz Zmarzlik, 15. Adrian Cyfer, 16. Linus Sundstrom.