Sparingowe derby przełożone, bo prognozy są bardzo złe

W najbliższy weekend miało dojść do derbowych meczów towarzyskich żużlowców Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów. Oba sparingi zostały przełożone na kolejny tydzień. Powód: bardzo złe prognozy pogody.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Zielonogórzanie mieli zmierzyć się z mistrzami Polski w sobotę 21 marca na swoim torze, dzień później miało dojść do konfrontacji w Gorzowie. Do rywalizacji nie dojdzie, bo: - Prognozy pogody na najbliższy weekend są bardzo złe, dlatego po szybkich negocjacjach ze stroną gorzowską, wspólnie podjęliśmy decyzję o tym, że ani w sobotę w Zielonej Górze, ani w niedzielę w Gorzowie meczów nie będzie - powiedział Jacek Frątczak, dyrektor ds. sportowych w zielonogórskim klubie. - Obie strony chcą pokazać wszystko, co najlepsze, dlatego zdecydowaliśmy, że w Gorzowie dojdzie do rywalizacji we wtorek 24 marca, a dzień później zespoły przeniosą się do Zielonej Góry. Na naszym torze start do pierwszego wyścigu nastąpi o godz. 16.30.

- Chyba dobrze się złożyło, bo gdyby w weekend doszło do derbowej rywalizacji, to kilku czołowych zawodników Stali nie mogłoby w sobotę do Zielonej Góry przyjechać, ze względów na obowiązki w Wielkiej Brytanii - dodał Kamil Kawicki, dyrektor Zielonogórskiego Klubu Żużlowego. - Razem z prezesem Stali Ireneuszem Maciejem Zmorą uznaliśmy, że w ramach dobrej współpracy, takie przedsezonowe sparingi powinny stać się tradycją, dlatego liczymy na to, że w kolejnych latach uda nam się te spotkania powtórzyć.

Dziś o godz. 17 na gorzowskim stadionie bez przeszkód pojedzie sparing Stali z GKM Grudziądz.

W wielkanocną niedzielę wystartujemy o 19.30. Bilety już w sprzedaży