Słońce za oknem, tor gotowy. Dziś jedziemy

Nie udało się w niedzielę, za to dziś żużlowcy powinni ścigać się w Gorzowie bez przeszkód. Stal w sparingu z beniaminkiem z Grudziądza zapowiada najsilniejszy skład. Początek rywalizacji na stadionie im. Edwarda Jancarza o godz. 17.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W minioną niedzielę żużlowcy jeszcze przegrali z deszczem. - W tym tygodniu mamy jednak naprawdę dobre warunki, dzięki słońcu i wyższym temperaturom szybko udało nam się przygotować sprzyjającą nawierzchnię - opowiadał trener Stali Piotr Paluch. - Mamy za sobą kolejne treningi, podczas których już zawodnicy ścigali się spod taśmy. Pierwszy łuk jeszcze trochę różni się od reszty toru, ale podczas czwartkowych testów nie będzie żadnym problemem. Będę miał do dyspozycji wszystkich żużlowców z podstawowego składu. Nie dziwi, że każdy chce spróbować się w Gorzowie, tym bardziej że pierwszą ligową kolejkę jedziemy w święta w domu. Do tego doszły zmiany tłumikowe. Trzeba sprawdzić, jak zachowują się motocykle przy nowych ustawieniach.

Szkoleniowiec Stali nie żartował. Przeciwko GKM pojadą wszyscy najlepsi, krajowi zawodnicy mistrza Polski, a także wracający po kontuzji na gorzowski stadion Niels Kristian Iversen, Matej Zagar i Linus Sundstrom.

Goście - w środę zremisowali 45:45 w Toruniu - awizują m.in. Rafała Okoniewskiego, Krzysztofa Buczkowskiego, Juricę Pavlica i Tomasza Golloba. Ten ostatni w minioną niedzielę nie wybierał się do Gorzowa. Ciekawe, czy faktycznie pojawi się tym razem. Podczas ostatnich zawodów ligowych na naszym torze Gollob, jeszcze w barwach toruńskiej drużyny, nie był w stanie poprawnie przejechać jednego okrążenia.

Sparing z Grudziądzem rozpocznie się dziś o godz. 17, bramy stadionu i kasy zostaną otwarte godzinę wcześniej. Bilety w postaci programu zawodów kosztują 15 zł. Posiadacze karnetów na Stal na sezon 2015 wchodzą po okazaniu całorocznej wejściówki. Zamknięta będzie górna trybuna, a więc nie obowiązują miejscówki z karnetów.

W wielkanocną niedzielę wystartujemy o 19.30. Bilety już w sprzedaży