Pierwsze starty stalowców spod taśmy. I dobra forma

Niels Kristian Iversen w czołówce turnieju na Wyspach, a Linus Sundstrom błyszczał na zgrupowaniu szwedzkiej kadry w Chorwacji. W Gorzowie żużlowcy mają korzystać z bardzo dobrej pogody, wrócą na tor we wtorek i środę, a w czwartek o godz. 17 drugie podejście do sparingu z Grudziądzem.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Ostatni weekend w Gorzowie mieliśmy z deszczem i bez żużla, ale stalowcy już ścigają się w towarzyskich zawodach.

Niels Kristian Iversen wziął udział w jubileuszowym turnieju Australijczyka Rory'a Schleina. "Puk" pokazał, że jego poważna kontuzja, której doznał w ubiegłym roku podczas gorzowskiej rundy Grand Prix, jest już przeszłością. Najpierw w czterech wyścigach na torze Gwiazd z King's Lynn w barwach, w których Iversen będzie się ścigał w Elite League w 2015 roku, Duńczyk uzbierał 11 pkt, przegrał tylko z jubilatem, który świętował 15-lecie startów na Wyspach.

Ciekawie wyglądało wybieranie pól startowych w wielkim finale, gdzie zakwalifikowało się pięciu najlepszych żużlowców. Zawodnicy musieli jak najszybciej przejechać jedno okrążenie. Tu największą prędkość rozwinął Kenneth Bjerre i także on wygrał finałową rywalizację. Drugi był Iversen, trzeci Brytyjczyk Chris Harris, czwarty Schlein, a piąty Australijczyk Dakota North.

Sundstrom wie, jak wygrywać

- Współpraca z mechanikami Iversena otworzyła Linusowi i jego ekipie oczy na nowe możliwości w przygotowaniu sprzętu i ustawieniach motocykla - takie zdanie usłyszeliśmy po poprzednim sezonie, gdzie Szwed był objawieniem fazy play-off w Polsce.

Po pierwszych wiosennych jazdach widzimy, że Sundstrom nie ma zamiaru oddawać miejsca w składzie Stali. W czasie zgrupowania szwedzkiej kadry w Gorican w Chorwacji, w turnieju indywidualnym zajął drugie miejsce. Wygrał Peter Ljung - 15 pkt, Sundstrom uzbierał 12 pkt, trzeci był Antonio Lindback - 12 pkt, czwarty Oliver Berntzon - 11 pkt, piąty Mikael Max - 11 pkt, a szósty stały uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix Tomas H. Jonasson - 10 pkt.

Junior ma robotę

Rafał Karczmarz, który 25 lutego skończył 16 lat, w nadchodzącym sezonie będzie występował jako gość w drugoligowej Polonii Piła - drużyna wróciła do nazwy, pod którą w 1999 roku wywalczyła jedyne mistrzostwo Polski. Podczas prezentacji zespołu na sezon 2015 pilanie przypomnieli słowa, które o juniorze Stali powiedział trener gorzowian Piotr Paluch: - Podczas licencji Rafał uzyskał najlepszy czas dnia i wygrał także bieg ze startu spod taśmy. Jechał bardzo pewnie, szybko i wzbudził nawet zainteresowanie trenera kadry. W ubiegłym roku zaliczył już kilka udanych występów w imprezach młodzieżowych. Teraz swój talent musi podeprzeć ciężką pracą i konsekwencją w dążeniu do celu, jakim powinny być występy w pierwszym zespole.

Karczmarz będzie się rozwijał m.in. przy boku 47-letniego Piotra Śwista, lidera i kapitana Polonii.

Kasprzak, Zmarzlik, Cyfer... Mistrzowie Polski otworzyli domowy tor [WIDEO, ZDJĘCIA]