W Gorzowie nie pojadą. "Tor nie nadaje się do ścigania w czterech"

Niedzielny sparing żużlowców Stali Gorzów i GKM Grudziądz na stadionie im. Edwarda Jancarza już został odwołany. - Na prawdziwe ściganie musimy jeszcze poczekać. Przede wszystkim ma być bezpiecznie, a po ostatnich opadach deszczu toru przejezdnego dla czterech zawodników nie uda się w ten weekend przygotować - stwierdził trener mistrzów Polski Piotr Paluch.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Stalowcy treningi na domowym torze rozpoczęli w czwartek, ćwiczyli też w piątek. W drugim dniu na "Jancarzu" pojawili się Niels Kristian Iversen, Piotr Świderski i Rafał Karczmarz. Cały czas jednak to było testowanie motocykli w pojedynkę, a nie próby ścigania się spod taśmy. - Na drugim wirażu wszystko jest w porządku, ale zacieniony łuk zaraz po starcie tradycyjnie potrzebuje znacznie wyższych temperatur i słońca, aby bezpiecznie puścić tam czterech zawodników - opowiadał trener Stali Piotr Paluch. - Mam nadzieję, że wkrótce aura zacznie nas rozpieszczać, choć niestety prognozy na najbliższy weekend nie są najlepsze.Gorzowianie nie czekali do ostatniej chwili. Zdecydowali, że po kolejnych opadach w piątek w nocy bezpiecznego toru na niedzielę nie uda się przygotować i już odwołali przyjazd Grudziądza. Kolejne w towarzyskim terminarzu mamy mecze z Falubazem - w sobotę 21 marca w Zielonej Górze, a dzień później o godz. 15 na naszym stadionie.

W teatrze padać nie będzie

Bogusław Nowak wraz z przyjaciółmi z toru zaprasza w dziś o godz. 17 do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie na spektakl charytatywny "Żużel moje życie". - Znów wracamy z meczem na scenie, w którym Stal Gorzów zmierzy się z reprezentacją Polski - mówił Nowak. - Będą motocykle, taśma startowa i przede wszystkim wielcy mistrzowie z dawnych czasów. Liczę, że tym razem zrewanżujemy się kadrze za porażkę z 2013 roku. Dochód ze sprzedaży biletów w całości przeznaczymy na wyjazdy naszych kolegów z toru na turnusy rehabilitacyjne.

Kasprzak, Zmarzlik, Cyfer... Mistrzowie Polski otworzyli domowy tor [WIDEO, ZDJĘCIA]