Junior Stali: Na miejsce w Grand Prix muszę zasłużyć

20-letni gorzowski wychowanek już zdążył się porządnie zapisać w historii cyklu Grand Prix. Jest najmłodszym zawodnikiem, który wspiął się na podium jednego z turniejów, a w poprzednim sezonie wygrał eliminację na domowym torze. Stal Gorzów stara się, aby w 2015 roku miał szansę powtórzyć ten sukces. - Dziękuję za zaufanie, chciałbym niedługo jeździć z najlepszymi na świecie na stałe. Wiem jednak, że na to muszę sobie zasłużyć postawą na torze - powiedział Bartek Zmarzlik.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Wiadomo, że junior Stali będzie uczestnikiem turnieju otwierającego tegoroczną rywalizację o mistrza świata - 18 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z tzw. dziką kartą pojedzie tam Tomasz Gollob, a Bartek Zmarzlik i Piotr Pawlicki z Unii Leszno będą rezerwowymi. Stałymi uczestnikami cyklu Grand Prix 2015 będzie trzech Polaków - broniący srebrnego medalu Krzysztof Kasprzak, a także Jarosław Hampel i Maciej Janowski. Ze stalowców, obok Kasprzaka, znów zobaczymy Mateja Zagara i Nielsa Kristiana Iversena. - Będziemy się starać, aby Bartek z tzw. dziką kartą pojechał 29 sierpnia w Gorzowie i pewnie, że tak jak w 2014 roku życzylibyśmy sobie całego podium złożonego z naszych zawodników - mówił prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Wiem, że nasz 20-latek marzy o tym, aby wkrótce na stałe znaleźć się w GP. Z całego serca mu tego życzę. Niech trafi tam w takim momencie, w którym będzie na to w pełni gotowy.

- To inny świat, każdy o nim marzy - przyznał Zmarzlik i dodał, że być może o przepustkę do eliminacji do Grand Prix będzie się starał już w 2015 roku, ale nic na siłę. - Ustaliliśmy z Bartkiem, że wszystko zależy od poziomu przygotowań i stanu naszego toru. Krajowe przepustki będą rozdawane w finale Złotego Kasku, który ma się odbyć 4 kwietnia w Tarnowie, a więc dzień przed ligową inauguracją sezonu w Gorzowie. Jeśli tor szybko będzie przejezdny i uda się na nim porządnie pojeździć wcześniej, to nie będzie problemu z dodatkowym startem Bartka. Jeśli jednak okaże się, że z pogodą i nawierzchnią są problemy, a główny trening odbędzie się dopiero dzień przed meczem z Toruniem to Bartek zostanie w domu - wyjaśnił prezes Zmora.

Tegorocznym turniejem Gorzów kończy pięcioletnią współpracę z BSI i na razie nie zapowiada się, że umowa zostanie przedłużona. Szczęście, że dziś już nikt nam nie opowiada bajek o wspaniałym interesie, jaki zrobiło nasze miasto. Pewne jest, że włodarze z BSI będą wspominali nas z rozrzewnieniem, bo po "gospodarskich" negocjacjach płaciliśmy jak nikt na świecie.

Cieszy, że dziś jest powielane zdanie, które powtarzamy od lat - tak dla prestiżowych imprez żużlowych w Gorzowie, ale tylko za rozsądne pieniądze. Najważniejsza jest dla kibiców liga, a więc przede wszystkim inwestycja w dobry zespół, najlepiej z jak największą liczbą wychowanków. A dalej niekoniecznie GP, może znów Drużynowy Puchar Świata, czy powrót Memoriału Edwarda Jancarza. - Żużel nadal może być gorzowskim oknem na świat, ale z pewnością za mniejsze stawki. Nie chcę mówić, że turniej Grand Prix w 2015 to ostatnia wielka impreza w naszym mieście. Liczę, że dojdzie do spotkania z ludźmi z BSI, bo zawsze warto rozmawiać, szukać ciekawych rozwiązań - stwierdził prezes Stali.

Od 5 do 19 marca potrwa przedsprzedaż biletów na gorzowską rundę Grand Prix. W tym czasie najtańszy bilet będzie kosztował 60 zł, a najdroższy 135 zł. Od 20 marca ceny wejściówek wzrosną średnio o 10 zł.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plCENY BILETÓW NA GRAND PRIX 2015 W GORZOWIE:

przedsprzedaż otwarta (od 5 do 19 marca) - trybuna niska: 1 łuk (sektory 11-17) - 80 zł, prosta (sektory 6-10) - 115 zł, 2 łuk (sektory 1-5) - 60 zł; trybuna wysoka: 1 łuk (sektory 56-68) - 110 zł, prosta (sektory 43-55) - 135 zł, 2 łuk (sektory 26-42) - 80 zł;

sprzedaż otwarta (od 20 marca) - trybuna niska: 1 łuk (sektory 11-17) - 90 zł, prosta (sektory 6-10) - 130 zł, 2 łuk (sektory 1-5) - 65 zł; trybuna wysoka: 1 łuk (sektory 56-68) - 120 zł, prosta (sektory 43-55) - 150 zł, 2 łuk (sektory 26-42) - 90 zł.