Żużlowa ekstraklasa ma w nazwie nowego sponsora

- PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem ligi. To dobra wiadomość. Szczególnie, że ostatnio pozytywnych informacji w naszym światku nie było zbyt wiele. Jest to również szansa na silniejsze zaistnienie w świecie mediów i świadomości sponsorów. Nie wolno tego zepsuć! - napisał prezes Stali Gorzów Ireneusz Maciej Zmora po ogłoszeniu nazwy nowego sponsora tytularnego żużlowej ekstraklasy.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

PGE Ekstraliga - taką nazwę od 2015 roku będą nosiły rozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata. Na mocy umowy, największa grupa energetyczna w Polsce będzie sponsorem tytularnym ligi do 2017 roku.

- Jesteśmy przekonani, że potencjał płynący ze wsparcia najlepszej ligi żużlowej na świecie jest bardzo duży i przyniesie korzyści obydwu stronom. Żużel to dyscyplina sportowa, którą z pewnością możemy określić mianem bardzo energetycznej, dlatego dobrze wpisuje się w naszą strategię i konsekwentne działania na rzecz budowania świadomości marki - powiedział Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE.

PGE Polska Grupa Energetyczna od lat aktywnie włącza się w sponsoring najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju. Wspiera również wiele klubów sportowych, m.in. PGE Skrę Bełchatów, PGE GKS Bełchatów, PGE Turów Zgorzelec czy PGE Atom Trefl Sopot.

- Dołącza do nas duży i prestiżowy sponsor, który gwarantuje ekstraklasie stabilizację i jest dowodem na zainteresowanie żużlem ze strony wielkich marek. Wiążemy się kolejnym wieloletnim kontraktem z poważnym partnerem biznesowym, co zapewnia nam możliwość rozwoju i dalszą profesjonalizację rozgrywek - stwierdził Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

Umowa między PGE a ekstraklasą żużlową została zawarta na lata 2015-2017.