Sport.pl

Piłkarze ręczni sparują przed ligą i liczą, że dotkną brązu z Kataru

- Polacy mieli trochę szczęścia, ale i pokazali wielką klasę, zasłużyli na miejsce na podium. Mecz z gospodarzami? Sędziowie swoje dorzucili, ale trzeba też uczciwie dodać, że to nie był genialny występ biało-czerwonych. Gdybyśmy zagrali jak ze Szwecją czy jeszcze lepiej z Chorwacją, to byłby finał. Czekamy na Jurka Buczaka z medalem. Niech będzie on inspiracją dla naszego zespołu i przede wszystkim dla gorzowskich dzieciaków grających w piłkę ręczną - mówił Janusz Szopa, trener Stali Gorzów, która przygotowuje się do kolejnych gier ligowych.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Do końca liczyliśmy, że w Katarze będziemy mieli więcej gorzowian. Fizjoterapeuta Jerzy Buczak, którego znają w naszym mieście właściwie wszyscy sportowcy, jest z kadrą piłkarzy ręcznych już 25 lat. Zaczął współpracę, gdy szczypiorniści nie śnili o medalach, potem zaliczył wszystkie najważniejsze imprezy, był na igrzyskach olimpijskich. Po ciężkiej pracy, którą wraz ze sztabem medycznym wykonał poza boiskiem, znów stanął na podium wśród brązowych medalistów mistrzostw świata. Jak słusznie przypomniał jeden z kibiców piłki ręcznej, w sztabie medycznym kadry szczypiorniaka od lat mamy również innego naszego człowieka - Krzysztofa Rudominę.

W ostatniej chwili wypadł z reprezentacji 26-letni skrzydłowy Wojciech Gumiński, taką decyzję podjął opiekun kadry. - W całej lidze nie ma za wielu takich zimnokrwistych kilerów - tak mówili o nim w Gorzowie, jeszcze przed odejściem do Zagłębia Lubin. - Wojtek jest bardzo skuteczny w ataku pozycyjnym, jego zalety to też szybkość, dobry start do kontrataków plus wykonywanie rzutów karnych - taką laurkę wystawiają mu w Zagłębiu, gdzie pewnie "Guma" za długo już nie zagrzeje, bo ostatnio interesowała się nim m.in. Wisła Płock.

Gumiński jest blisko kadry, w jednym ze spotkań towarzyskich rzucił nawet 10 goli, ale w Katarze jeszcze go nie oglądaliśmy. Szkoda, bo zacząłby występy w poważnych turniejach w wymarzony sposób, czyli z brązem na szyi. Możemy się jednak założyć, że jeśli tylko ze zdrowiem będzie wszystko porządku, to w następnej dużej imprezie zobaczymy go już w biało-czerwonych barwach. Choćby dla tych karnych - kadrze brakuje regularnego egzekutora z siedmiu metrów... Wojtek jest też cały czas blisko Gorzowa, interesuje się losem piłki ręcznej w naszym mieście. Czy kiedyś jeszcze dla nas zagra? Niech chociaż wróci do rodzinnego miasta w barwach innej, ekstraklasowej drużyny, bo to będzie oznaczało, że znów mamy zespół z prawdziwego zdarzenia...- Czekamy na Jurka Buczaka, który nigdy nie odmawiał nam pomocy i spotkań - mówił Janusz Szopa, trener gorzowskiej drużyny, na razie występującej w trzeciej lidze. - Bardzo chciałbym, aby pojawił się z medalem w pierwszych dniach marca, podczas turnieju "Misia". To byłoby dla chłopaków z pierwszego zespołu, którzy w tym czasie zagrają mecz ligowy i przede wszystkim dla dzieciaków trenujących w naszym klubie, duże przeżycie, inspiracja do dalszej, ciężkiej pracy.

Doroczny turniej "Misia" odbędzie się w dniach 6-8 marca, a ciekawie zapowiadający się mecz ligowy ze Startem Konin ostatecznie nie w niedzielę 8 marca, a dzień wcześniej. - Zdecydowaliśmy, że zagramy w sobotę, w trakcie turnieju, aby wszystkie dzieciaki mogły to zobaczyć i podopingować starszych kolegów - stwierdził Szopa.

W najbliższą sobotę Stal Gorzów rozegra zaległe spotkanie ze Spartakusem w Buku. - Jeszcze wcześniej, bo już w czwartek wieczorem umówiliśmy się na sparing z Energetykiem Gryfino, czołowym zespołem drugiej ligi, aby wejść w rytm meczowy po dłuższej przerwie - mówił trener naszej drużyny. - Potem jedziemy do Buku, o nietypowej porze, bo w niedzielę w samo południe rozpoczniemy rewanże w Strzałkowie i serię trzech wyjazdowych spotkań zakończymy starciem z Salusem Przedecz. Mam nadzieję, że po samych zwycięstwach zaprosimy naszych kibiców na turniej "Misia" i pojedynek z Koninem.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.pl

1. Zew Świebodzin916277:193
2. Start Konin812230:213
3. Stal Gorzów812255:198
4. Nielba II Wągrowiec811237:210
5. Tęcza Kościan910229:213
6. Polonia Środa Wlkp.98242:265
7. Salus Przedecz97244:265
8. Spartakus Buk86195:210
9. Hagard Strzałkowo94213:250
10. Warta Pyzdry90192:297
Która z nich zostanie dziewczyną ze Stali? [ZDJĘCIA]


Więcej o: