Rekonwalescent "Puk" jeszcze w lutym chce wsiąść na motocykl

Datę 30 sierpnia 2014 roku i makabryczny wypadek podczas Grand Prix Polski 33-letni żużlowiec Stali Gorzów już wyrzucił z głowy. - Szukam dobrej pogody i toru przygotowanego do jazdy, aby jeszcze w lutym wsiąść na motor. Na początek sezonu będę gotowy na 100 procent - zapowiada Niels Kristian Iversen.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze "Gazety" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Kraksa z 14. wyścigu rundy Grand Prix w Gorzowie wyglądała naprawdę niebezpiecznie. Motocykle "Puka" Iversena i Grega Hancocka sczepiły się na prostej, a zawodnicy runęli na tor. Wieści ze szpitala nie były najlepsze. Amerykanin ostatecznie jeszcze w 2014 roku wrócił do jazdy, obronił pozycję lidera i został mistrzem świata. Duńczyk musiał przedwcześnie ogłosić zakończenie sezonu, bo jego kolano wymagało przerwy i intensywnego leczenia.

Iversen pojawił się na finale mistrzostw Polski, wraz z kolegami ze Stali odebrał złoty medal i został w Gorzowie na kolejny sezon. Przez całą zimę zastanawiamy się, czy żużlowiec zdąży z formą na początek zbliżających się rozgrywek. - W moim przypadku rehabilitacja jest bardzo długim okresem ciężkiej pracy - mówi "Puk" i rozwiewa wszelkie wątpliwości. - Wydaje się, że minęło już sporo czasu od jej początku, ale wraz z upływem kolejnych dni odczuwam coraz większe postępy. Wróciłem już do optymalnej kondycji, trenuję na najwyższych obrotach. Wkrótce będę na 100 procent gotowy do jazdy.

Duńczyk chce już w lutym zacząć treningi na torze, szuka odpowiedniego toru w Wielkiej Brytanii: - Czekam tylko na poprawę warunków pogodowych i gdy tylko aura pozwoli, ponownie wsiądę na motocykl.

Rozmowę z Nielsem Kristianem Iversenem można przeczytać na oficjalnej stronie Stali.

STAL GORZÓW 2015:

seniorzy: Krzysztof Kasprzak, Matej Zagar (Słowenia), Niels Kristian Iversen (Dania), Linus Sundstrom (Szwecja), Piotr Świderski, Tomasz Gapiński, Craig Cook (Wielka Brytania);

juniorzy: Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer, Łukasz Kaczmarek, Rafał Karczmarz.

Żużlowy wicemistrz świata DJ KK507 miksował do tańca [WIDEO, ZDJĘCIA]