Junior Stali: Najpierw awansujmy do play-off

To jest ważna zima dla wychowanka gorzowskiego żużla. Adrian Cyfer, który 21 maja skończy 20 lat, dostał powołania na oba zgrupowania biało-czerwonej kadry, podpisał też ze Stalą pierwszy w życiu kontrakt zawodowy. - Poradzę sobie, bo zawsze mogę liczyć na moich rodziców i przyjaciół - powiedział młody stalowiec.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W nadchodzącym sezonie - kibice Stali kupili już 3100 karnetów - gorzowska drużyna żużlowa będzie bronić mistrzostwa Polski. Adrian Cyfer, tym razem już jako zawodowiec, ma być ważnym ogniwem tego zespołu. Ze swoim rówieśnikiem Bartkiem Zmarzlikiem chce utworzyć najgroźniejszy młodzieżowy duet w kraju i w miarę możliwości szukać również większej liczby występów w ligowych wyścigach seniorskich. - Po zmianie kontraktu na zawodowy będę współpracował z panem Ryszardem Franczyszynem - powiedział Cyfer. - Na szczęście stale mogę liczyć na moich rodziców i przyjaciół.

Żużlowiec opowiedział też o swoich zimowych przygotowaniach w klubie, które łączy z obozami reprezentacji: - Do nadchodzącego sezonu przygotowuję się jak co roku, czyli razem z drużyną. Mamy wypracowany cykl przygotowawczy, który do tej pory się sprawdzał. Treningi odbywają się praktycznie codziennie. Ćwiczymy akrobatykę, elementy sportów walki, są również zajęcia na siłowni i sali gimnastycznej. Dodatkowo biegam w terenie i sporo pływam.

A jak Cyfer ocenia szansę Stali na nadchodzący sezon? - Cel, jaki się stawia przed naszą drużyną, to awans do play-off. Czy mistrzowskiego składu nie zmienia się? To myślę, że okaże się po zakończeniu sezonu. Na odpowiedź musimy trochę poczekać, chociaż chciałbym oczywiście, żeby się sprawdziło.

Całą rozmowę z gorzowskim juniorem można przeczytać na oficjalnej stronie Stali.

Cook znów związał się ze Stalą

- Mam nadzieję, że to początek czegoś wielkiego dla mnie, dziękuję gorzowskiemu klubowi za szansę - tak Brytyjczyk Craig Cook skomentował nowy kontrakt ze Stalą.

Pierwszy raz niespełna 28-letni żużlowiec trafił do nas we wrześniu ubiegłego roku, przed fazą play-off. - Ostatnio kontuzja goni kontuzję, dlatego trzeba było wykonać te ruchy, poszerzyć kadrę, aby być w pełni zabezpieczonym i spokojnie przejechać najważniejsze pojedynki w tym sezonie. Trzeba dmuchać na zimne - tak komentował wtedy zatrudnienie Cooka trener Stali Piotr Paluch. Dziś rola Brytyjczyka ma być nieco inna. Na pewno dostanie szansę, aby udowodnić swoją wartość na torze. - Z pewnością Craig pojawi się w którymś ze sparingów - zapowiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu.

STAL GORZÓW 2015:

seniorzy: Krzysztof Kasprzak, Matej Zagar (Słowenia), Niels Kristian Iversen (Dania), Linus Sundstrom (Szwecja), Piotr Świderski, Tomasz Gapiński, Craig Cook (Wielka Brytania), Rasmus Jensen (Dania) - został wypożyczony do Victorii Piła;

juniorzy: Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer, Łukasz Kaczmarek, Rafał Karczmarz.

Żużlowy wicemistrz świata DJ KK507 miksował do tańca [WIDEO, ZDJĘCIA]