Kasprzak ósmy w plebiscycie. "Nerwy większe niż na finale w Toruniu"

Kapitan Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak znalazł się w czołowej dziesiątce 80. edycji plebiscytu współorganizowanego przez "Przegląd Sportowy" i Telewizję Polską. Nasz żużlowiec zajął ósme miejsce. Wygrał skoczek narciarski Kamil Stoch przed siatkarzem Mariuszem Wlazłym i kolarzem Michałem Kwiatkowskim. - Spełniło się jeszcze jedno dziecięce marzenie - przyznał Kasprzak.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Wyborczej bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Kasprzak miał w tym prestiżowym plebiscycie samych godnych rywali, bo przecież zwycięzca - Kamil Stoch - zdobył w 2014 roku w Soczi dwa złote medale olimpijskie, Wlazły to lider reprezentacji Polski siatkarzy, która wywalczyła złoto w mistrzostwach świata, a Kwiatkowski został kolarskim mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego. - Serdecznie im wszystkim gratuluję, to jest naprawdę wyjątkowe grono, tym bardziej cieszę się, że tu jestem - powiedział żużlowiec Stali Gorzów, który statuetkę odebrał od Krzysztofa Cegielskiego. - Jestem debiutantem, a więc trema i nerwy są większe niż podczas finałowego turnieju Grand Prix w Toruniu. Pięknie dziękuję i kłaniam się wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanego dla mnie roku.

Kapitan gorzowskiej drużyny ma za sobą niezwykły sezon. Został indywidualnym i drużynowym wicemistrzem świata, indywidualnym Polski, a razem ze Stalą po 31 latach odzyskał dla Gorzowa żużlowe ligowe złoto. - Nic się dla mnie po zdobyciu wicemistrzostwa świata nie zmieniło - mówił Kasprzak. - Jestem nadal takim samym człowiekiem i zawodnikiem jak przedtem. Może trochę bardziej rozpoznają mnie ludzie. Teraz koncentruję się na przygotowaniach do nowego sezonu. Sukces z sezonu 2014 to już przeszłość. Wiem, że niektórzy mówią, iż teraz powinienem sięgnąć po mistrzostwo świata, ale nie słucham takich uwag. Wiem, jak ciężko pracowałem na wicemistrzostwo. Będę się teraz starał, żeby zostać najlepszym zawodnikiem na świecie, celuję także w kolejne sukcesy ze Stalą Gorzów.

CZOŁOWA DZIESIĄTKA 80. PLEBISCYTU "PRZEGLĄDU SPORTOWEGO" I TVP:

1. Kamil Stoch

2. Mariusz Wlazły

3. Michał Kwiatkowski

4. Justyna Kowalczyk

5. Zbigniew Bródka

6. Anita Włodarczyk

7. Rafał Majka

8. Krzysztof Kasprzak

9. Robert Lewandowski

10. Paweł Fajdek

Kapitan apelował, aby bubel wyrzucili na złom. Nie wyrzucili, ale żużlowcy mają wybór