Na koniec roku mocny rywal w Gorzowie. Stal walczy z liderem

Zew Świebodzin nie przegrał w tym sezonie żadnego z czterech spotkań, gorzowscy piłkarze ręczni w domu też tylko wygrywają. Jak Stal wygląda na tle lidera? Mecz w niedzielę o godz. 17.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

- W naszej hali nikt nam się do tej pory nie postawił, ale już przekonaliśmy się, że dotychczas nie byli to przeciwnicy z grona tych najbardziej wymagających - mówił trener Stali Janusz Szopa. - Cieszę się, że na koniec roku, tuż przed świętami, pokażemy także naszym kibicom, jak prezentuje się jedna z najlepszych drużyn wielkopolskiej trzeciej ligi. Nie ukrywam, że mobilizujemy się na pojedynek z Zewem Świebodzin. U nas jeszcze nikt nie wygrał i zrobimy wszystko, aby liderowi też postawić wysokie wymagania.

Stalowcy wygrywają u siebie, ale też nie poradzili sobie w Koninie i Wągrowcu. - Zebraliśmy się parę miesięcy temu i poznajemy realia, próbujemy jak najszybciej dostosować nasz poziom do wymagań najlepszych w rozgrywkach - stwierdził Szopa. - Ta granica błędu jest trochę większa, gdy na początek startujesz w lidze, z której tak naprawdę o awanse biją się inni. Dlatego, przy drobnych urazach, mogliśmy oszczędzić jednego czy drugiego gracza, aby mieć go w lepszej dyspozycji na mecz z liderem, który traktujemy prestiżowo. W końcu oba kluby reprezentują województwo lubuskie i być może wiosną, w dodatkowych konfrontacjach, właśnie spośród siebie wyłonią nowego drugoligowca. Nie jednostronne gry, a właśnie starcie z mocnymi to najlepsze lekcje i prawdziwa nauka. Zapraszam wszystkich naszych kibiców w niedzielę na spotkanie, które z pewnością będzie widowiskiem na znacznie wyższym poziomie niż czwarty. Na boisku chcemy pokazać, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Problemy ze zdrowiem nie rozpieszczają nas. Mam jednak nadzieję, że na lidera wyjdziemy w najmocniejszym składzie z możliwych.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plPROGRAM 6. KOLEJKI: Stal Gorzów - Zew Świebodzin (niedziela, godz. 17, hala przy ul. Szarych Szeregów), Hagard Strzałkowo - Polonia Środa, Spartakus Buk - Tęcza Kościan, Salus Przedecz - Nielba II Wągrowiec, Start Konin - Warta Pyzdry.1. Zew Świebodzin48114:74
2. Start Konin48125:100
3. Stal Gorzów56167:133
4. Tęcza Kościan56133:113
5. Nielba II Wągrowiec56150:133
6. Salus Przedecz55139:153
7. Polonia Środa44111:113
8. Spartakus Buk4293:113
9. Hagard Strzałkowo51114:153
10. Warta Pyzdry50110:171