W obronie żużlowego złota pojedzie ten sam skład

Stal na sezon 2015 niczym nie różni się od tej drużyny, która w ostatnich rozgrywkach wywalczyła mistrzostwo Polski. Na koniec nowe umowy podpisała dwójka Polaków - Piotr Świderski i Tomasz Gapiński. - Rozglądaliśmy się na rynku, rozmawialiśmy, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że zwycięskiego zespołu nie ma sensu zmieniać - podsumował okres transferowy Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

"Świder" i "Gapa" zostali na koniec, bo właśnie ich miejsca w mistrzowskim składzie były najbardziej zagrożone. Gorzowianie długo, równolegle pracowali nad opcją, aby dwójkę krajowych zawodników zastąpić jednym, ale takim, który być może miałby szansę dołączyć do grona liderów Stali. Chodziło o 38-letniego Grzegorza Walaska. W końcu jednak żółto-niebiescy zerwali negocjacje z wychowankiem Falubazu i zostawili wszystko po staremu - postawili na Świderskiego i Gapińskiego. - Zaczęła się licytacja, a to nas absolutnie nie interesowało i natychmiast rozmowy z Grzegorzem zostały zakończone - stwierdził prezes Zmora. Walasek ostatecznie pewnie wróci do zielonogórskiej drużyny. - A my zostajemy w złotym składzie i jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Najbardziej budująca była postawa zawodników, którzy nie szukali innych opcji, a chcieli z nami zostać. To oznacza, że w naszym klubie, w Gorzowie, czują się bardzo dobrze. Znakomite boje w ostatnim sezonie nie wygrywały indywidualności, a drużyna. Głęboko wierzę, że ta stabilizacja będzie dla Stali zdecydowanie wartością dodaną.

- Ostatni sezon był dla mnie fatalny, ale mam nadzieję, że to już koniec moich kłopotów. O tym, co dalej, myślę wyłącznie pozytywnie. W piątek poddałem się ostatniej operacji i mam nadzieję, że na tym koniec i nic nieprzewidywalnego się nie przytrafi. Wyleczyłem się i całą zimę będę przygotowywał się w normalnym trybie. Moje oczekiwania zweryfikują pierwsze mecze sparingowe - powiedział Tomasz Gapiński na oficjalnej stronie internetowej Stali Gorzów.

"Gapa", "Świder" i Linus Sundstrom, w przyszłym roku znów będą walczyć o dwa miejsca w składzie na każdy mecz. Większe pole manewru trenerowi Piotrowi Paluchowi dadzą także prezentujący coraz wyższy poziom nasi juniorzy. W Gorzowie nie wykluczają, że w okienku transferowym - od 19 grudnia do 31 stycznia - zatrudnią jeszcze kolejnych zawodników, pozostających bez umowy, ale z pewnością nie będą to już jakieś spektakularne transfery. "Mistrzowskiego składu nie zmienia się" - pod takim hasłem toczyło się i kończy kompletowanie składu Stali na sezon 2015, gdzie staniemy w obronie ligowego złota.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plSTAL GORZÓW 2015:

seniorzy: Krzysztof Kasprzak, Matej Zagar (Słowenia), Niels Kristian Iversen (Dania), Linus Sundstrom (Szwecja), Piotr Świderski, Tomasz Gapiński;

juniorzy: Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer, Łukasz Kaczmarek, Rafał Karczmarz.

W stolicy pojadą 18 kwietnia, w Gorzowie - 29 sierpnia