Stal w hali po raz drugi. "Chcemy potwierdzić naszą moc"

Start gorzowskich piłkarzy ręcznych w trzeciej lidze, którzy po latach znów ubrali barwy Stali, wyglądał imponująco. W sobotę o godz. 16 w hali przy Szarych Szeregów mecz numer dwa - z Salusem Przedecz.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Na inaugurację stalowcy bez problemów pokonali Hagard Strzałkowo 34:18. - Trudno po takim występie nie być zadowolonym, choć przyznaję, że tonowałem chłopaków, bo to dopiero początek naszej drogi do czegoś bardziej wartościowego i prawdziwego odrodzenia seniorskiej piłki ręcznej w Gorzowie - mówił trener Stali Janusz Szopa. - To prawda, pokazaliśmy sporą moc, ale wiedziałem, że z takim składem powinniśmy na tym poziomie być jedną z głównych sił. Zawodnicy powtarzali po pierwszym zwycięstwie, że jak najszybciej trzeba uciekać wyżej. W pełni się z nimi zgadzam. W najbliższych miesiącach pokażemy, że to nie jest słomiany zapał, a czas stabilizacji tej drużyny, konsolidacji i konsekwentnego podnoszenia jej wartości.

Do Przedecza (ok. dwóch tysięcy mieszkańców), a właściwie do Chocenia, gdzie Salus rozgrywa swoje mecze, czeka nas w rundzie rewanżowej jeden z najdalszych wyjazdów w rozgrywkach, bo ponad 300 km w jedną stronę. To już granica województwa wielkopolskiego. - I wiele więcej o rywalach nie wiemy, ale przede wszystkim musimy patrzeć na siebie, na eliminowanie własnych błędów - stwierdził gorzowski szkoleniowiec. - Salus też wygrał w pierwszej kolejce, minimalnie pokonał zespół z Buku. Takie otwarcie z pewnością dodaje wiary i animuszu na kolejne gry. My też jednak porządnie się na inaugurację naładowaliśmy. Drugie pewne zwycięstwo Stali? To jest nasz cel, skoro mierzymy znacznie wyżej.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plPROGRAM 2. KOLEJKI: Stal Gorzów - Salus Przedecz (sobota 15 listopada, godz. 16, hala przy ul. Szarych Szeregów), Hagard Strzałkowo - Zew Świebodzin, Tęcza Kościan - Nielba II Wągrowiec, Polonia Środa - Warta Pyzdry, Spartakus Buk - Start Konin.1. Tęcza Kościan1237:12
2. Stal Gorzów1234:18
3. Start Konin1232:25
4. Zew Świebodzin1227:20
5. Salus Przedecz1227:26
6. Spartakus Buk1026:27
7. Polonia Środa1025:32
8. Nielba II Wągrowiec1020:27
9. Hagard Strzałkowo1018:34
10. Warta Pyzdry1012:37