Jest ósmy do żużlowej elity. Stal powalczy z rywalem z konkursu

Ten wybór był właściwie formalnością, bo tylko GKM Grudziądz na poważnie myślał, aby pierwszy raz od 1999 roku znów spróbować się z najlepszymi żużlowymi drużynami w Polsce. Szczęście, że znalazł się ósmy chętny, bo inaczej elicie groziła kompromitacja.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W czwartek Grudziądz został oficjalnie namaszczony: Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. informuje, że po przeprowadzeniu konkursu ofert, o którym mowa w paragrafie 16 ust. 2 pkt 2 Regulaminu Przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej, "dziką kartę" uprawniającą do ubiegania się o licencję Polskiego Związku Motorowego na starty w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2015 otrzymuje spółka Grudziądzki Klub Motocyklowy Spółka Akcyjna z siedzibą w Grudziądzu.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plPierwszą ligę i awans do żużlowej ekstraklasy wygrał w 2014 roku zespół Marmy Rzeszów. W elicie utrzymał się Włókniarz Częstochowa, ale nie otrzymał licencji na sezon 2015, podobnie jak spadkowicz - Wybrzeże Gdańsk. Dlatego ósmego na najwyższy poziom rozgrywkowy trzeba było szukać w konkursie. GKM na razie ma w składzie dwóch Polaków - Rafała Okoniewskiego i Daniela Jeleniewskiego. Mówi się o powrocie wychowanka Krzysztofa Buczkowskiego, którym ponoć zainteresowany jest także mistrz Polski - Stal Gorzów. - Nasze starania o awans w ostatnich latach nie przyniosły zamierzonego skutku, lecz ostatecznie w wyniku konkursu otrzymaliśmy "dziką kartę". Przed nami proces licencyjny oraz ustalenie budżetu. Wtedy możemy zacząć uzupełniać drużynę o kolejnych zawodników. Na pewno dołożymy wszelkich starań do tego, aby pozytywne skojarzenia związane z nazwą GKM nie znikły. Mierzymy siły na zamiary i zbudujemy wszystko nie za wirtualne pieniądze, lecz za budżet, którym faktycznie będziemy dysponować. Nie po to od lat walczymy o dobry wizerunek naszego klubu, aby jednym sezonem wszystko to zaprzepaścić - powiedział prezes GKM Arkadiusz Tuszkowski na oficjalnej stronie internetowej beniaminka Grudziądza.