Słoweniec też zostaje w Stali. "Zwycięskiego składu się nie zmienia"

Po kapitanie gorzowskiej drużyny żużlowej Krzysztofie Kasprzaku, Duńczyku Nielsie Kristianie Iversenie i Szwedzie Linusie Sundstromie na swój szósty sezon w Stali zostaje Matej Zagar. - Liczymy, że Słoweniec wróci do poziomu sportowego z 2013 roku - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes mistrza Polski. - Rozmawiamy jeszcze z Tomaszem Gapińskim i Piotrem Świderskim. Od tych negocjacji zależy, czy zostaniemy przy całym składzie, który wywalczył złoty medal.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

- Wracam do Stali, bo mamy tutaj niedokończoną robotę z 2012 roku, gdzie przegraliśmy wielki finał z Tarnowem - mówił Matej Zagar przed sezonem 2014. Słoweniec razem z innymi gorzowskimi żużlowcami tym razem swoją pracę wykonali perfekcyjnie. Po 31 latach odzyskali ligowe złoto dla Gorzowa.

Zagar podjął się następnej roboty - zostaje w żółto-niebieskich barwach na kolejny rok, choć ostatnie starty w Polsce nie były tymi perfekcyjnymi. Zawodnik w 2014 r. wystąpił we wszystkich meczach gorzowskiej drużyny. W 93 wyścigach (najwięcej w Stali) zdobył 174 pkt, w tym 17 pkt bonusowych, co dało mu średnią 1,871 pkt. To sporo poniżej osiągów z sezonów 2012 i 2013 (w barwach Gniezna), gdzie Matej dawał powyżej 2 pkt na wyścig. - Były jakieś pomysły, nowe nazwiska, ale powiedzieliśmy sobie, że jeśli dojdziemy do porozumienia z obcokrajowcami, którzy pomogli nam zdobyć mistrza Polski, to zostaniemy przy sprawdzonym, złotym składzie, w myśl powiedzenia: zwycięskiego składu się nie zmienia - opowiadał prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Najpierw porozumieliśmy się z Nielsem i Linusem, a teraz wiemy już, że na kolejny sezon zostaje w gorzowskiej drużynie Matej Zagar. Rozmawialiśmy o jego ostatnich występach, które nie były jakieś wybitne, dopiero tak naprawdę faza play-off była bardzo jasna. My chcieliśmy Mateja i Matej chce dalej walczyć o punkty dla Stali. Ważne, że wspólnie doszliśmy do wniosku o zbyt napiętym kalendarzu, przede wszystkim chodzi mi o absorbujące starty w Anglii. Matej wie, że musi z tym coś zrobić, zobaczymy, jakie podejmie kroki. Gdy zaczął częściej trenować i nie opuszczał przedmeczowych przygotowań na naszym torze, robił takie punkty, z jakich zadowoleni byli i kibice, i on sam.

W podstawowym składzie Stali pozostało jeszcze jedno miejsce dla Polaka. Kto je wypełni? - Koncepcja budowania składu na 2015 rok wciąż jest płynna, mamy kilka wariantów - stwierdził prezes Zmora. - Obcokrajowców nie zmieniamy i tak samo może być z zawodnikami krajowymi. Wszystko zależy od rozmów z Piotrkiem Świderskim i Tomkiem Gapińskim. W tej chwili nie mogę powiedzieć, czy obaj zostaną w Gorzowie, kto jest bliżej, a kto dalej, czy jednak pojawi się nowe nazwisko i w tym tygodniu, czyli do końca października, to pewnie się nie wyjaśni.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plSTAL GORZÓW 2015:

seniorzy: Krzysztof Kasprzak, Matej Zagar (Słowenia), Niels Kristian Iversen (Dania), Linus Sundstrom (Szwecja);

juniorzy: Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer, Łukasz Kaczmarek, Rafał Karczmarz.