Feta mistrzów ze Stali i przedłużone kontrakty [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żużlowcy Stali Gorzów przejechali ulicami miasta w odkrytym autobusie. Swoją paradę zakończyli na Starym Rynku. W ten sposób zawodnicy podziękowali za wsparcie w minionym sezonie. Na sam koniec imprezy Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali, ogłosił, którzy żużlowcy przedłużyli swoje kontrakty na następne lata.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Chociaż pogoda w weekend nie rozpieszczała (było zimno i pochmurno), to i tak kibice gorzowskiej Stali pokazali, że klub ze Śląskiej to ich drużyna. Odkryty autobus z zawodnikami Stali Gorzów wyruszył spod stadionu im. Edwarda Jancarza i przejechał prawie przez całe miasto, aby swoją podróż zakończyć na Starym Rynku.

Na trasie przejazdu "Stalowego" autobusu gromadziły się mniejsze lub większe grupki kibiców. Jednak na Starym Rynku było już ponad tysiąc kibiców żółto-niebieskich. Wszyscy z niecierpliwością czekali, aby po raz ostatni w tym sezonie powitać i podziękować drużynowym mistrzom Polski.- Było zimno, ale bardzo przyjemnie - komentował przejazd Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali Gorzów. - Nie spodziewaliśmy się, że aż tylu kibiców pojawi się na trasie naszego przejazdu. To było coś fantastycznego.

Kiedy zawodnicy dotarli pod scenę wszyscy przywitali ich gromkimi brawami i okrzykami "mistrz, mistrz Stal Gorzów!". Zebrany tłum mieszkańców Gorzowa dziękował swoim mistrzom za dostarczenie tak wielu emocji sportowych w minionym "złotym sezonie", a żużlowcy dziękowali kibicom za wsparcie bez względu na to w jakiej sytuacji była drużyna. Ligowe złoto wróciło do Gorzowa po 31 latach, jest to ósmy tytuł Stali w historii.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plPodczas wielkiej fety na Starym Rynku prezes Zmora podzielił się ze wszystkimi informacją o tym, kto przedłużył kontrakt z mistrzowską drużyną. - Na kolejny rok zostaje z nami Niels Kristian Iversen oraz na dwa lata Linus Sundstrom - ogłosił Zmora. - Zostało nam w składzie na sezon 2015 jeszcze jedno miejsce dla zawodnika krajowego i drugie miejsce dla żużlowca zagranicznego lub krajowego.

Wcześniej nowy, tym razem trzyletni kontrakt podpisał kapitan Stali Krzysztof Kasprzak, ważne umowy mają także najlepsi juniorzy - Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer. Zatem złota, gorzowska drużyna żużlowca mocno się nie zmieni.