Przedostatnia runda Grand Prix. Kasprzak na podium mistrzostw świata?

Losowanie pól startowych dzisiejszego turnieju w Sztokholmie skojarzyło aktualnie trzech najlepszych żużlowców wyścigu o mistrza świata w 16. biegu. Czy kapitan Stali Krzysztof Kasprzak pokona najgroźniejszych rywali? Do lidera Amerykanina Grega Hancocka - wraca na tor po kontuzji - traci 8 pkt, a do Brytyjczyka Taia Woffindena zaledwie jedno "oczko". Tuż za Polakiem są Nicki Pedersen i Matej Zagar.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Kasprzak ma za sobą niesamowite dni. Jego Stal Gorzów rozgromiła w półfinale drużynowych mistrzostw Polski Falubaz Zielona Góra 62:28, a Krzysztof ogłosił, że w żółto-niebieskich barwach będzie startował jeszcze co najmniej przez trzy lata. Ta informacja miała zostać ogłoszona na specjalnej konferencji prasowej, ale ostatecznie kibice Stali dowiedzieli się o tym zaraz po ostatnim wyścigu w środę, od samego Kasprzaka. - Myślę, że to nie jest żadna niespodzianka, bo ani przez chwilę nie myślałem, aby rezygnować z Gorzowa, szukać czegoś innego - mówił żużlowiec. - Cieszę się, że również taka wola była po drugiej stronie. W Stali dostałem drugie, sportowe życie, dlatego byłoby naprawdę dziwne, abym zaglądał do jakichkolwiek innych ofert. Zresztą pewnie zmian tu nie będzie za wiele, bo mamy fajny, dobrze rozumiejący i wspierający się zespół. Trudny technicznie tor na stadionie im. Edwarda Jancarza uczy pokory, ale i otwiera przed tobą nowe, nieznane możliwości. Bardzo związałem się także z kibicami, ich niesamowicie pozytywne wsparcie, a nie niebezpieczną, zbyt wielką presję, czuje się na każdym kroku. Nie ma co snuć zbyt dalekich planów, bo przecież jeszcze ten sezon się nie skończył. Teraz jadę do Sztokholmu walczyć za Polskę, a potem wracam do Leszna, na finał ligi. Rzucimy tam wszystko, co mamy. Jak Bóg da, po latach złoto wróci do Gorzowa.

Tradycyjnie Kasprzak nie miał ochoty pisać scenariusza na kolejną rundę Grand Prix. - Trzeba od początku punktować i bardzo uważać na starcie, bo właśnie tam, na jednodniowych torach, rozstrzyga się praktycznie wszystko - mówił kapitan Stali. - Zawsze na nawierzchniach układanych na chwilę nieźle mi się jeździło i niech tak będzie i tym razem. Nie patrzę w klasyfikację, bo i tak wszystko rozstrzygnie się pod taśmą w Szwecji i za dwa tygodnie w Toruniu. Mam spokojną głowę, bo czołowa ósemka już jest. Jeśli po sezonie w Grand Prix, w którym przez kontuzję uciekło mi sporo punktów, do tego uda się dołożyć coś jeszcze, będzie wspaniale.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plLISTA STARTOWA GRAND PRIX SKANDYNAWSKIEGO W SZTOKHOLMIE:

1. Matej Zagar (Słowenia, nr na plastronie 55), 2. Michael Jepsen Jensen (Dania, 19), 3. Troy Batchelor (Australia, 75), 4. Krzysztof Kasprzak (Polska, 507), 5. Kenneth Bjerre (Dania, 91), 6. Martin Smolinski (Niemcy, 84), 7. Thomas H. Jonasson (Szwecja, 16), 8. Chris Harris (Wielka Brytania, 37), 9. Greg Hancock (USA, 45), 10. Andreas Jonsson (Szwecja, 100), 11. Jarosław Hampel (Polska, 33), 12. Chris Holder (Australia, 23), 13. Fredrik Lindgren (Szwecja, 66), 14. Nicki Pedersen (Dania, 5), 15. Tai Woffinden (Wielka Brytania, 1), 16. Kim Nilsson (Szwecja, 20). Rezerwowi: Oliver Berntzon (Szwecja, 17), Jacob Thorssell (Szwecja, 18).

KLASYFIKACJA PO 10. RUNDZIE: 1. Hancock - 112 pkt, 2. Woffinden - 105 pkt, 3. Kasprzak - 104, 4. Pedersen - 101, 5. Zagar - 97 pkt, 6. Iversen - 87 pkt, 7. Holder - 80 pkt, 8. Batchelor - 79 pkt, 9. Lindgren - 78, 10. Ward - 75 pkt, 11. Jonsson - 74 pkt, 12. Bjerre - 70 pkt, 13. Smolinski - 70, 14. Hampel - 66 pkt, 15. Harris - 40.

GRAND PRIX 2014:

27 września - GP Skandynawskie, Sztokholm; 11 października - GP Polski, Toruń.