Zmora: Tak odgania się z naszej pięknej dyscypliny kibiców i sponsorów

Rewanżowy półfinał play-off w Gorzowie został w niedzielę przerwany po pierwszym wyścigu. Powtórka ma ruszyć w środę o godz. 17.45. - W zawodnikach jest olbrzymia złość sportowa i chęć udowodnienia swojej wyższości sportowej. Wierzę, że rewanżowy mecz zakończy się sukcesem i Stal wystąpi w finale - powiedział prezes gorzowskiego klubu Ireneusz Maciej Zmora.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Prezes Stali odniósł się jeszcze do tego, co wydarzyło się w Gorzowie w niedzielę, gdzie rewanżowy mecz z Falubazem Zielona Góra został przerwany już po 1. wyścigu: - W niedzielę zobaczyliśmy jak odgania się z naszej pięknej dyscypliny kibiców i sponsorów. Wyznaczony w środku tygodnia termin o godzinie 17.45 jest dla wielu kibiców nieodpowiedni i spowoduje zwroty zakupionych biletów, co skutkuje kolejnymi stratami finansowymi, a te z samego tylko odwołania meczu wyniosą około 70-80 tys. zł. I co ciekawe, sprawcy tego zdarzenia otrzymają swoje wynagrodzenie, jakby swoją pracę wykonali tak jak trzeba. Dziś żużel to wielomilionowe budżety, wielotysięczne tłumy kibiców, liczni sponsorzy, kontrakty z telewizją, a o wizerunku dyscypliny decydują sędziowie - amatorzy.

- W środę jest drugie podejście do spotkania z Falubazem - powiedział w Zmora. - To spotkanie będzie wymagało maksymalnego wysiłku nie tylko od zawodników, ale też od sztabu szkoleniowego, działaczy i przede wszystkim od fanów, których wsparcie - jak wierzę - wprowadzi nas do finału. Nie wystarczy wygrać tego meczu. Trzeba zdobyć 49 "oczek" i każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Wystarczy być w środę na Stadionie im. Edwarda Jancarza.

Całą rozmowę z prezesem Zmorą można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Stali Gorzów.

Stal na środowy termin zgłosiła identyczny skład jak na niedzielę. Zielonogórzanie dokonali jednej zmiany - Jarosław Hampel, który w jedynym, rozegranym wyścigu przegrał razem z Aleksandrem Łoktajewem 1:5, powędrował pod piątkę, a pod jedynkę tym razem trafił Andreas Jonsson. Szwed w biegu otwarcia pojedzie z Łoktajewem, przeciwko Krzysztofowi Kasprzakowi i Linusowi Sundstromowi. Czy znów będzie podwójne zwycięstwo gospodarzy? Startujemy w środę o godz. 17.45, tym razem bez kłopotów z pogodą (opadów nie ma w prognozach, choć będzie chłodniej) i torem.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plSTAL GORZÓW - SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Środa - godz. 17.45, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport.

FALUBAZ: 1. Andreas Jonsson, 2. Aleksandr Łoktajew, 3. Piotr Protasiewicz, 4. Mikkel Bech, 5. Jarosław Hampel, 6. Kamil Adamczewski, 7. Adam Strzelec.

STAL: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Linus Sundstrom, 11. Matej Zagar, 12. Niels Kristian Iversen - zawodnik zastępowany, 13. Piotr Świderski, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

NOWE TERMINY REWANŻOWYCH MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH:

środa 24 września: godz. 17.45 (nSport) Stal Gorzów - Spar Falubaz Zielona Góra; godz. 20.15 (nSport) Grupa Azoty Unia Tarnów - Fogo Unia Leszno.