Stal nie będzie straszyć Falubazu Cookiem. Na wyjazd z zz-tką

Skład gorzowskiego klubu żużlowego przed fazą play-off może wzbogacić się nawet o dwóch zawodników, aby "dmuchać na zimne w przypadku pogłębienia się kłopotów zdrowotnych". Brytyjczykiem Craigiem Cookiem czy innym żużlowcem, który do tej pory nie znalazł pracy w Polsce, Stal na arcytrudnym finiszu ligi straszyć nikogo nie będzie, bo to brzmiałoby po prostu śmiesznie. Zgodnie z zapowiedziami na pierwszy półfinał z Falubazem jedziemy z "Pukiem" Iversenem w składzie, aby stosować za niego zastępstwo zawodnika.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Ostatnie okienko transferowe w Enea Ekstralidze w tym sezonie kończy się 15 września i stalowcy właśnie z niego skorzystali. Kontuzjowani są Iversen i Tomasz Gapiński, a do Piły wypożyczyliśmy Duńczyka Rasmusa Jensena (od wczoraj drużynowego mistrza swojego kraju). W ten sposób nagle pierwszym do zmiany stał się junior Łukasz Kaczmarek, który wskoczył już do składu na mecz ze Spartą Wrocław, choć ani razu nie pojawił się na torze, był zastępowany przez Bartka Zmarzlika i Adriana Cyfera. - Dlatego zdecydowaliśmy, że trzeba dmuchać na zimne i na play-off uzupełnić naszą kadrę - powiedział trener Stali Piotr Paluch. - Jeden kontrakt już podpisaliśmy, rozmawiamy z jeszcze jednym zawodnikiem. Ostatnio kontuzja goni kontuzję, dlatego trzeba było wykonać te ruchy, aby być w pełni zabezpieczonym i spokojnie przejechać najważniejsze pojedynki w tym sezonie.

27-letni Brytyjczyk Craig Cook w Asach z Belle Vue ściga się z naszym Matejem Zagarem, a zatem opinia Słoweńca miała tu jakieś znaczenie. I tyle. Dłuższe rozwodzenie się nad tym kontraktem nie ma żadnego sensu. Na koniec sezonu 2014 nową, piękną sportową historię Stali Gorzów mogą napisać inni, a nie aktualnie 28. żużlowiec Elite League, który tak naprawdę nie ma żadnych doświadczeń z innych lig i torów. Po prostu z całych sił musimy trzymać kciuki, aby żółto-niebieskich omijały jakiekolwiek problemy zdrowotne, bo następnych strat kadrowych nie będziemy już w stanie załatać. Wtedy nie zostaniemy zmuszeni, aby korzystać z usług Cooków i tym podobnych wynalazków...

Na rewanżowe derby w Gorzowie, które odbędą się 21 września o godz. 19, zostało już zajętych ponad 5 tysięcy miejsc. Bilety można kupować w galerii Nova Park, w punktach partnerskich, a także od dziś na stronie internetowej www.stal.kupbilety.pl.

Pod tym linkiem znajdziecie aktualnie obowiązujące ceny i wszystkie szczegóły związane z zakupem biletów na półfinał play-off z Falubazem na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plSPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW

Niedziela - godz. 19, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze, transmisja w nSport.

STAL: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Linus Sundstrom, 3. Matej Zagar, 4. Niels Kristian Iversen - zawodnik zastępowany, 5. Piotr Świderski, 6. Adrian Cyfer, 7. Bartosz Zmarzlik.

FALUBAZ: 9. Jarosław Hampel, 10. Aleksandr Łoktajew, 11. Andreas Jonsson, 12. Mikkel Bech, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Adam Strzelec, 15. Kamil Adamczewski.

PÓŁFINAŁY PLAY-OFF:

niedziela 14 września: godz. 16.30 (nSport) Fogo Unia Leszno - Grupa Azoty Unia Tarnów; godz. 19 (nSport) Spar Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów;

niedziela 21 września: godz. 16.30 (nSport) Grupa Azoty Unia Tarnów - Fogo Unia Leszno; godz. 19 (nSport) Stal Gorzów - Spar Falubaz Zielona Góra.