Losowanie, trening, drifty na moście, autografy i w końcu wielkie ściganie na "Jancarzu"

Światowy żużel jedzie do Gorzowa. Organizatorzy już w piątek zapraszają na imprezy powiązane z Grand Prix Polski. - To będzie weekend mocnych wrażeń - takie hasło towarzyszy najbliższym zmaganiom na stadionie im. Edwarda Jancarza.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W piątek na "Jancarzu" o godz. 16 odbędzie się losowanie pól startowych, a godzinę później rozpocznie się oficjalny trening. Później na kilka godzin centrum atrakcji stanie się bulwar i jego okolice, gdzie ruszy Moto Racing Show.

Bramy gorzowskiego stadionu w sobotę zostaną otwarte o godz. 17. - Od początku zapraszamy kibiców do udziału w konkursach w strefie Monstera, która będzie usytuowana tuż przy głównym wejściu. Tam też będzie można spotkać riderów z ich stajni - mówił Jacek Gumowski, marketing manager Stali Gorzów. - O godz. 17.15 mamy pierwszą sesję autografów z udziałem czołowych zawodników, w której na pewno weźmie udział startujący z "dziką kartą" wychowanek Stali Bartek Zmarzlik oraz dwóch innych żużlowców wybranych przez BSI. O 17.30 dojdzie do zmiany warty i w miejsce trzech wybrańców wejdzie Tomasz Gollob. Wszystko usytuowane będzie w pobliżu parku maszyn.

Przez cały czas będzie można także oglądać wystawę kolekcjonerskich motocykli żużlowych - 13 z nich stanie za trybuną na wyjściu z pierwszego wirażu.

- O godz. 18.48 startujemy z prezentacją zawodników i w tym momencie przy pomocy stowarzyszenia kibiców wesprzemy naszych rodaków największą oprawą, bo 110 metrową w barwach narodowych - opowiadał Gumowski. - Po 8. wyścigu przeprowadzimy na żywo wywiad z murawy z Tomaszem Gollobem, który będzie żegnał się z Grand Prix. Liczymy, że gromkimi brawami podziękujemy mu za to, co zrobił dla polskiego żużla. Nowością będą także live camy które używamy na meczach ligowych, a którymi pochwalimy się w GP. Przy pomocy trzech zdalnych kamer będziemy pokazywać w przerwach technicznych zabawę na stadionie. Liczymy na czynny udział kibiców z całego świata, którzy będą gościć Gorzowie. Ostatnim elementem, który zawsze kończy gorzowską rundę GP będzie pokaz fajerwerków zaraz po dekoracji.

Na godziny przed turniejem na "Jancarzu" doszło do istotnej zmiany w składzie. Darcy Warda zastąpił lubiany w Gorzowie Duńczyk Michael Jepsen Jensen. Co się stało? Australijczyk nie przeszedł testu alkoholowego przed poprzednim turniejem o mistrza świata w Daugavpils i właśnie został zawieszony przez Międzynarodową Federację Motocyklową FIM.

W czwartek do godz. 22 bilety na gorzowski turniej można jeszcze kupować drogą internetową. W piątek wejściówki będą dostępne w sklepie klubowym w Nova Park, a w sobotę w kasach stadionowych od godz. 12.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plKLASYFIKACJA PO 8. RUNDZIE: 1. Hancock - 103 pkt, 2. Woffinden - 98 pkt, 3. Pedersen - 86, 4. Iversen - 81 pkt, 5. Kasprzak - 76, 6. Zagar - 75 pkt, 7. Ward - 75 pkt, 8. Hampel - 63 pkt, 9. Lindgren - 63, 10. Holder - 61 pkt, 11. Smolinski - 59, 12. Batchelor - 57 pkt, 13. Jonsson - 55 pkt, 14. Bjerre - 50 pkt, 15. Harris - 29.

GRAND PRIX 2014:

30 sierpnia - GP Polski, Gorzów; 13 września - GP Nordyckie, Vojens; 27 września - GP Skandynawskie, Sztokholm; 11 października - GP Polski, Toruń.